HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Napätie v Čiernom mori: Vieme, ako dopadol stret námorníctva Ruska a NATO

NATO

V Čiernom mori očividne zhustla atmosféra. V oblasti začali ruské vojenské cvičenia, uviedla tlačová služba Čiernomorskej flotily, pričom v rovnakej dobe prebieha cvičenie NATO „Sea Breeze“.

Rusko označilo západne manévre za pokus o destabilizáciu situácie v tejto oblasti. Podľa neho sa jedná o pokus NATO posilniť svoju stálu prítomnosť v Čiernom mori a rozšíriť tak „protiruské“ operácie o ukrajinskú časť.

Vládne bombardovanie v Sýrii neprežilo 14 civilistov vrátane 7 detí

„Zoskupenie ruských vojnových lodí začalo vypracúvať rad plánovaných bojových výcvikových aktivít v Čiernom mori,“ uviedla s odkazom na na správu Čiernomorskej flotily RIA Novosti.

Južný okruh Čiernomorskej flotily oznámil, že do cvičenia bude údajne zapojených desať lodí, medzi nimi výsadkové lode „Azov“ a „Cesar Kunikov“, malé raketové lode „Orechovo-Zuev“ a „miraz“, raketové lode „Ivanovec“, „Naberežnyje Čelnya „R-60„.

Posádky majú praktizovať spoločné manévrovanie v námorných polygónoch. Záverečná etapa bude raketová a delostrelecká paľba na ciele z protilietadlových raketových a delostreleckých komplexov, ktoré sa budú konať vo výcvikovom priestore Čiernomorskej flotily.

MIMORIADNA SPRÁVA: Turecko prepravilo na Cyprus v tajnosti 42 tankov. Sú na dostrel od Nikózie

Ďalej sa uvádza, že zoskupenie lodí Čiernomorskej flotily aj naďalej monitoruje činnosť lodí NATO v Čiernom mori, kde sa má za účasti Ukrajiny odohrávať cvičenie síl NATO „Sea Breeze“.

Začalo to dvomi loďami NATO, kanadským a britským torpédoborcom „Toronto“ a Duncan“, keď vstúpili do prístavu Odesa, aby sa zúčastnili cvičenia „Sea Breeze“ 2019.

Zároveň boli do Odesy vypravené vojenské lietadlá s vojakmi a vojenským zariadením, napríklad aj s britskou jednotkou špeciálnych síl. Celkovo sa manévrov NATO zúčastní 30 lodí, 30 lietadiel a 900 vojakov.

Francúzsky pilot si dal selfie počas letu s Su-30. Nazval ju „veľkou stíhačkou“ (FOTO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info