Luke Littler ovládol World Matchplay a tvrdí, že je najlepším športovcom súčasnosti. Nešetril ani futbalový talent Lamineho Yamala.
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Dostávajte dôležité správy okamžite
© 2026 Hlavný Denník. Všetky práva vyhradené.
Made in Slovakia

Nemocnice dostanú klimatizácie aj ďalšie peniaze: Minister chystá veľké zmeny




Luke Littler ovládol World Matchplay a tvrdí, že je najlepším športovcom súčasnosti. Nešetril ani futbalový talent Lamineho Yamala.
Kéry hovorí o hanbe PS

Dunaj klesol na rekordné minimá. Odhalil vojnové lode, mamuta aj rímsky most. Sucho už ohrozuje aj energetiku.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk
Luke Littler po dominantnom triumfe na World Matchplay opäť rozvíril debatu o najväčšej športovej hviezde súčasnosti. Devätnásťročný šípkarský fenomén si verí. Tvrdí, že momentálne nemá v športe konkurenciu. A nešetril ani futbalového zázraka Lamineho Yamala.
Littler opäť ukázal, prečo sa o ňom hovorí ako o výnimočnom talente. V Blackpoole obhájil titul na World Matchplay a vo finále rozobral Gerwyna Pricea 18:9. Na terči pôsobil suverénne. Rovnako sebavedomo potom hovoril aj pred novinármi.
„Ťažko povedať, keď teraz Sinner vyhral Wimbledon. Ale podľa toho, aké predvádzam výkony a ako zbieram trofeje, som asi teraz to najlepšie, čo v športe nájdete,“ povedal Littler pre britský denník The Sun.
Jeho slová však tentoraz majú veľmi silnú oporu v číslach. Vo finále dosiahol priemer 111,53 bodu na tri šípky, čo je rekord finálových zápasov World Matchplay. Počas celého turnaja mal priemer 111,04. Zároveň nahádzal 66 maximálnych hodov 180 a prekonal vlastný rekord z minulého roka.
Obhajobou titulu sa zaradil medzi najväčšie mená histórie turnaja. Pred ním dokázali World Matchplay vyhrať v dvoch po sebe idúcich rokoch iba Phil Taylor a Michael van Gerwen. Littler tak pokračuje v sezóne, ktorá už teraz patrí medzi najvýraznejšie v histórii moderných šípok.
Navyše sa stal prvým šípkarským hráčom, ktorý prekročil hranicu troch miliónov libier na turnajových odmenách.





A nič. Ani nepomohlo, ani neuškodilo. Iba potvrdilo charakter jeho nositeľa.
Aj Peter "Ďateľ" Tóth sa na pouličné praktiky Matovičovho hnutia pozerá s nevôľou. Vo svojom videu sa pýta, či túto volebnú korupciu nevidí generálny prokurátor
Podľa odborníkov nebude Zem schopná dlhodobo zvládať vysoké tempo populačného rastu bez výrazných dôsledkov.
Skúsme v týchto ťažkých chvíľach zopnúť ruky a spolu s básnikom pomodliť sa za dážď.
Skutočná bomba, ktorá 6. augusta 1945 padla na Hirošimu.
Komentáre
31. 10. 2025
Niet preto divu, že sa čoraz častejšie skloňuje meno Phila Taylora. Legendárny Angličan je pre šípkarský svet stále latkou, podľa ktorej sa meria veľkosť hráčov. Littler má však čas. A najmä výsledky, ktoré mu dávajú dôvod veriť, že raz môže zaútočiť aj na Taylorove rekordy.
Debata o najlepšom mladom športovcovi sa pritom dávno neobmedzuje iba na šípky. V rovnakej vekovej kategórii žiaria aj ďalšie veľké talenty. Andrea Kimi Antonelli patrí medzi najväčšie prekvapenia sezóny Formuly 1. Lamine Yamal zase už dávno nie je iba futbalovým prísľubom. Je majstrom Európy, majstrom sveta a jednou z tvárí Barcelony aj španielskeho futbalu.
Práve Yamal sa stal predmetom Littlerovej poznámky. Šípkarský šampión odmietol predstavu, že mladý futbalista je najlepším športovcom svojho veku.
„Veľa sa o ňom hovorí, ale na poslednom turnaji toho veľa neukázal, nie? Dal jeden gól, ani neviem, či mal nejakú asistenciu,“ poznamenal Littler. A keď prišla reč na to, či je Yamal najlepším devätnásťročným športovcom na svete, odpoveď bola ešte priamejšia.
„Nie, nie je! Pokiaľ vyhrávam, hrám dobre a zbieram trofeje, nie je o čom diskutovať.“
Takáto sebadôvera môže pôsobiť provokatívne. Pri Littlerovi však nie je postavená iba na veľkých vyhláseniach. Jeho výsledky hovoria samy za seba. Vo svojom veku už vyhráva najväčšie turnaje, láme rekordy a pravidelne zvláda tlak, ktorý by mnohým ostrieľaným hráčom zväzoval ruku.
Uznanie mu po finále vyjadril aj samotný Price. „Pre náš šport má obrovský prínos. Je fantastický, jeden z milióna,“ povedal waleský reprezentant po prehre.
Littlerov vplyv navyše presiahol hranice šípok. V roku 2024 skončil druhý v ankete BBC Sports Personality of the Year. O rok neskôr sa opäť dostal medzi nominovaných. Jeho popularita rastie spolu s výsledkami a z kedysi senzačného tínedžera sa postupne stáva jedna z najväčších osobností britského športu.
Do diskusie o športovej dominancii však patria aj ďalší. Tadej Pogačar už získal päť triumfov na Tour de France a ovládol aj Giro d'Italia. Jannik Sinner patrí k absolútnej tenisovej špičke. Scottie Scheffler vládne svetovému golfu.
Každý z nich má inú disciplínu, iné podmienky a inú cestu k úspechu.

pred 3 hod
pred 18 hod

pred 22 hod
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.