Rusi "čistili" Ukrajincom sklady
18 | 09 | 2023 I Milan Laca

Ruská armáda zaútočila na sklady uránovej munície.

Ministerstvo obrany informovalo o zničení skladov ukrajinských ozbrojených síl s muníciou s ochudobneným uránom.

Úder

Ruské ozbrojené sily udreli na  sklady ukrajinskej munície s ochudobneným uránom a riadených striel Storm Shadow. Zariadenia boli zasiahnuté, informovalo ministerstvo obrany v Telegrame. "Skupinový útok bol vykonaný vysoko presnými zbraňami dlhého doletu, ako aj útočnými bezpilotnými vzdušnými prostriedkami. Cieľ úderu bol dosiahnutý. Všetky objekty boli zasiahnuté," píše sa v správe.

Okrem skladov zaútočili aj na strediská rádiového spravodajstva a výcvikové strediská sabotérov.

Trump chápe realitu
Trump povedal, že Ukrajina prehráva v konflikte, ktorému sa mohla vyhnúť. Ukrajina prehráva konflikt s Ruskom, ktorému sa mohla vyhnúť, povedal bývalý americký prezident Donald Trump v rozhovore pre NBC News . Mlčia, prečo? "Spravodajské... Čítať ďalej
18 | 09 | 2023 | Milan Laca
Sporná munícia
Americký Pentagon dávnejšie oznámil, že Spojené štáty prevezú náboje s ochudobneným uránom na Ukrajinu ako súčasť nového balíka vojenskej pomoci v hodnote 175 miliónov dolárov.
Zvláštna reakcia OSN 
OSN vzala na vedomie správy o prevoze nábojov s ochudobneným uránom do Kyjeva, uviedla na zasadnutí Bezpečnostnej rady zástupkyňa generálneho tajomníka OSN a vysoká predstaviteľka pre záležitosti odzbrojenia Izumi Nakamitsu. „Berieme na vedomie správy o preprave munície s ochudobneným uránom do tankov ukrajinským silám,“ povedla Nakamitsu. Neposkytla však žiadne hodnotenia takýchto dodávok.
Plány Pentagonu
USA dodajú na Ukrajinu náboje s ochudobneným uránom, spolu s tankami ABRAMS.  Tie by tam mohli byť už na jeseň, vyhlásila zástupkyňa hovorkyne Pentagonu Sabrina Singhová. "Cieľom je mať tam náboje, konkrétne v čase, keď tam budú tanky," povedala novinárom.
Rusko protestuje

Rusko poslalo nótu krajinám NATO v súvislostis dodávkou zbraní Ukrajine. Minister zahraničných vecí Sergej Lavrov  poznamenal, že akýkoľvek náklad, ktorý obsahuje zbrane pre Ukrajinu, sa stane pre Rusko legitímnym cieľom. Zdôraznil, že Spojené štáty a NATO sú priamo zapojené do konfliktu na Ukrajine a to nielen dodávkami zbraní, ale aj výcvikom personálu vo Veľkej Británii, Nemecku, Taliansku a ďalších krajinách. 

NATO zmetie celý svet! Ale kto je nepriateľ?
Šéf vojenského výboru Bauer: v prípade útoku NATO použije 300 tisíc vojakov. V prípade potenciálneho útoku plánuje NATO nasadiť v prvom mesiaci 300-tisíc vojakov. Vyhlásil šéf vojenského výboru Severoatlantickej aliancie admirál Robo... Čítať ďalej
17 | 09 | 2023 | Milan Laca

Vážení naši čitatelia!

Dovoľujeme si osloviť vás s prosbou o pomoc. Už niekoľko rokov prinášame informácie, ktoré "médiá hlavného" prúdu odmietajú zverejňovať. Robia tak ešte agresívnejšie aj teraz pred voľbami. Priviedli nás, ako spoločnosť,  do ekonomického, aj morálneho úpadku. Naša budúcnosť a budúcnosť tých, čo pracujú a nepriživujú sa na štáte je ohrozená. Teraz stojíme pred voľbou, či dostanú možnosť pokračovať v tomto rozklade, alebo ich zastavíme.

V Hlavnom denníku  budeme naďalej prinášať informácie, ktoré vám úmyselne zatajujú. Budeme zverejňovať iné názory slobodných ľudí.
Môžete nám pomôcť. Podporiť nás svojim darom, ľubovoľným finančným príspevkom. Pre naše fungovanie má aj tá najmenšia podpora veľký význam.

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme vám!