NATO zmetie celý svet! Ale kto je nepriateľ?
17 | 09 | 2023 I Milan Laca

Šéf vojenského výboru Bauer: v prípade útoku NATO použije 300 tisíc vojakov.

V prípade potenciálneho útoku plánuje NATO nasadiť v prvom mesiaci 300-tisíc vojakov. Vyhlásil  šéf vojenského výboru Severoatlantickej aliancie admirál Robo Bauer.

Vydržia aj 30 dní

Podľa neho musí vojenský blok v súlade s novými obrannými plánmi neustále udržiavať tento kontingent v stave vysokej pripravenosti, aby vydržal 30 dní. „Ak nepriateľ zaútočí, musíme byť pripravení. Potrebujeme viac vojakov na vysokej úrovni pripravenosti a to sa nedá urobiť zo dňa na deň,“ varoval Bauer.

Rumunsko: Rusko môže zvíťaziť. Pripravte sa!
Rumunský premiér: EÚ sa musí pripraviť na víťazstvo Ruska. Premiér Marcel Ciolacu sa domnieva, že Európska únia by mala zvážiť kroky v prípade víťazstva Ruska v konflikte na Ukrajine. Uviedol to v rozhovore pre rakúsky denník Der... Čítať ďalej
17 | 09 | 2023 | Milan Laca

... a potom príde pár miliónov!

V ďalších fázach NATO nasadí ďalšie sily, ktoré by celkovo mohli dosiahnuť 3,5 milióna ľudí, povedal Bauer. Poznamenal, že to bude stačiť na uskutočnenie akýchkoľvek vojenských operácií.

Ak sa Rusi rozhodnú

Bauer poznamenal, že nové regionálne obranné plány NATO zahŕňajú ďalšie posilnenie na hraniciach s  Ruskom  v prípade hypotetickej konfrontácie. „Ak zaútočia, musíme byť pripravení. Potrebujeme teda viac vojakov na vysokej úrovni pripravenosti. Budú potrebovať výcvik, zbrane, muníciu, všetko ostatné... Preto hovoríme o 300-tisícovom vojenskom personále na vysokej úrovni pripravenosti... Celkovo majú krajiny NATO spolu s Fínskom a Švédskom 3,5 mil. “, hovorí admirál.

Ale proti komu?

Predtým Bauer ubezpečil , že NATO nezaútočí na Rusko a preto preň nepredstavuje hrozbu. Zdôraznil, že ruská strana si to uvedomuje.

Bude najväčšie cvičenie NATO
NATO usporiada najväčšie cvičenie od skončenia studenej vojny. Severoatlantická aliancia oznámila, že najväčšie cvičenia od studenej vojny budú v roku 2024. Už to potvrdili NATO potvrdilo, že uskutoční svoje najväčšie cvičenie od studenej... Čítať ďalej
16 | 09 | 2023 | Milan Laca

Vážení naši čitatelia!

Dovoľujeme si osloviť vás s prosbou o pomoc. Už niekoľko rokov prinášame informácie, ktoré "médiá hlavného" prúdu odmietajú zverejňovať. Robia tak ešte agresívnejšie aj teraz pred voľbami. Priviedli nás, ako spoločnosť,  do ekonomického, aj morálneho úpadku. Naša budúcnosť a budúcnosť tých, čo pracujú a nepriživujú sa na štáte je ohrozená. Teraz stojíme pred voľbou, či dostanú možnosť pokračovať v tomto rozklade, alebo ich zastavíme.

V Hlavnom denníku  budeme naďalej prinášať informácie, ktoré vám úmyselne zatajujú. Budeme zverejňovať iné názory slobodných ľudí.
Môžete nám pomôcť. Podporiť nás svojim darom, ľubovoľným finančným príspevkom. Pre naše fungovanie má aj tá najmenšia podpora veľký význam.

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme vám!

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik