UŽ HO MAJÚ! Na hlavnej železničnej stanici obťažoval ženy 44-ročný muž
13 | 06 | 2023 I Diana Zaťková/TASR

Polícia obvinila 44-ročného muža, ktorý v areáli hlavnej železničnej stanice v Bratislave obťažoval ženy. TASR o tom informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Železniční policajti zadržali Karola H. pár minút po spáchaní skutku. Muž 7. júna prenasledoval 64-ročnú ženu od podchodu do výťahu, kde ju proti jej vôli chytil za prsia a ďalej prenasledoval do vlaku. Na druhý deň (8. 6.) si podľa hovorcu v čakárni hlavnej stanice prisadol k 30-ročnej žene a začal sa jej dotýkať v oblasti nôh. Žena použila slzotvorný sprej. Pri odchode sa začal dotýkať ďalšej ženy.

Muža eskortovali na policajné oddelenie a obvinili ho z trestného činu výtržníctva. Pri preverovaní policajti zistili, že obvinený už v minulosti bol trestaný. "Poverený príslušník Policajného zboru vzniesol v tejto súvislosti obvinenie 44-ročnému Karolovi H. z okresu Tvrdošín," uviedol Szeiff. Dodal, že voči obvinenému bol spracovaný aj podnet na väzobné stíhanie.

Polícia pripomína, že včasné oznámenie o páchaní takéhoto konania zvyšuje pravdepodobnosť zadržania páchateľa.

Myjava: Medzinárodný folklórny festival obmedzí dopravu v centre mesta (Galéria)
Od 14. do 18. júna sa bude v Myjave konať 63. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu (MFF). Počas týchto dní bude čiastočne obmedzená doprava v centre mesta. TASR o tom informoval hovorca mesta Marek Hrin. S organizáciou festivalu sú spojené... Čítať ďalej
12 | 06 | 2023 | Diana Zaťková/TASR

Potrebujeme Vašu pomoc

Stojíme na vašej strane, stojíme na strane čitateľov, ako dobrá protiváha mainstreamu. V Hlavnom denníku nájdete to, čo inde zbytočne hľadáte. Dnes potrebujeme vašu pomoc a podporu.

Číslo účtu pre finančné dary: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Podporiť nás môžete finančným darom v ľubovoľnej výške, do poznámky prosíme uviesť "dar". Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik