Skončili! Prímerie v nedohľadne!
10 | 03 | 2022 I Gabriela Fedičová/TASR

Ukrajina a Rusko počas rokovania v tureckom letovisku Antalya nedosiahli "žiadny pokrok" v otázke prímeria. Po rokovaní so šéfom ruskej diplomacie Sergejom Lavrovom to vo štvrtok vyhlásil ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba. TASR o tom informovala na základe tlačovej konferencie po skončení rokovania.

"Hľadáme diplomatické riešenia, ale pokiaľ takéto riešenia nebudú na stole, budeme zodpovedne chrániť našich občanov pred ruským agresorom aj za cenu obetí," vyhlásil na tlačovej konferencii Kuleba. Podľa neho Lavrov počas rokovania predniesol ruské požiadavky, ktoré sú však podľa Kulebu nesplniteľné, pretože by predstavovali kapituláciu Kyjeva.

Cieľ je jasný – jadrové zariadenia
Príslušníci ruskej národnej gardy prevzali plnú kontrolu nad ukrajinskou Záporožskou jadrovou elektrárňou, píše s odvolaním sa na tieto jednotky ruskej vnútornej bezpečnosti agentúra TASS. Zamestnanci zariadenia podľa nich pracujú v bežnom režime a... Čítať ďalej
10 | 03 | 2022 | Ingrid Vrabcová

"Všetko čo dnes potrebujeme, sú seriózne a predmetné rokovania. Keď bude ruská strana na takéto rozhovory pripravená, budeme aj my," dodal minister s tým, že "nebolo jednoduché počúvať" Sergeja Lavrova. Podľa neho má šéf ruskej diplomacie úplne inú predstavu o tom, aká je úloha diplomatov počas krízy.

"Chcem potvrdiť, že Ukrajina sa nevzdala, nevzdáva sa a nikdy sa nevzdá," dodal ukrajinský minister zahraničia počas brífingu pred novinármi. Kuleba zároveň obvinil Rusko zo šírenia klamstiev o invázii na Ukrajinu.

Vrany majú čo žrať, telefonát Ukrajinca s Rusom
„Po stromoch ti lietajú vnútornosti, vrany majú čo žrať“: do siete sa „pripojil“ rozhovor Ukrajinca s Rusom. Na internete sa objavil záznam rozhovoru Ukrajinca a Rusa, ktorí diskutovali o vojne na území našej krajiny. Píše ukrajinská agentúra... Čítať ďalej
10 | 03 | 2022 | Rasťo Ekkert

Poznámka: Článok pochádza z oficiálneho legálneho zdroja a nevyjadruje stanovisko redakcie HD.

Nájdete nás naďalej aj a najmä tu: https://t.me/hlavnydennik