Sto dní štvrtej vlády Roberta Fica hodnotili aj minister práce Erik Tomáš (Hlas-SD) a Branislav Grőhling (SaS). Erik Tomáš v relácii Na hrane okrem iného informoval o skutočností, že v januári požiadalo o pomoc so zvýšenou splátkou hypotéky takmer 10-tisíc ľudí.
Okrem tejto témy sa v relácii Na hrane venovali aj dôchodkovým odvodom, prezidentským voľbám, voľbám predsedu SaSky, ale aj aktuálnym protestom, ktoré sa konajú vždy vo štvrtok.
Erik Tomáš priznal, že čo sa týka tých hypoték, očakávali vyšší záujem. Domnieva sa však, že nižší záujem je spôsobený tým, že všetko sa ešte len rozbehne. Evidujú napríklad aj podnety občanov, ktorí by mali záujem o refinancovanie svojich úverov.
Jeho diskusný partner pripomenul, že aj SaSka navrhovala určité opatrenia, strane sa nepáči prílišná solidarita – nechce, aby sa určitej skupine ľudí skladali na život všetci daňoví poplatníci.
Zatiaľ druhý dôchodkový pilier vláda podľa Tomáša nemieni rušiť, rešpektujú jeho ústavnosť. Diskusie však zatiaľ nemajú výstup. Gröhlingovi sa nepáčilo, že vláda mieni trvalo znížiť odvod do druhého piliera. Hovorí o kradnutí úspor zo strany vlády.
Branislav Grőhling predsedovi hlasu vytkol, že klamal, že nepôjde do žiadnej reprezentatívnej funkcie, dokonca ani za prezidenta nechcel kandidovať a zrazu tu je ako jeden z kandidátov. Pripomenul aj Tomášovi, že to kedysi vylúčil.
„Keď odíde, nech už ten Hlas sa konečne spojí s tým Smerom, nech je to tak, ako to má byť,“povedal na margo prípadného zvolenia za prezidenta. Erik Tomáš sa neobáva akéhosi „bezvládia“ v strane, dohodnú sa a podporia jedného kandidáta. Predsedu celkom iste bude voliť aj strana SaS. Gröhling potvrdil, že jediným kandidátom na predsedu je on, nevedel však zatiaľ povedať, či sa o funkciu bude uchádzať aj niekto ďalší.
Minister Tomáš síce rešpektuje prebiehajúce protesty, ich lídrom však vyčíta, že ich zmenili n prezidentskú kampaň Ivana Korčoka. Grőhling sa stále drží tvrdenia, že ide o protest opozície proti novelizácii trestných kódexov. Dokonca si myslí, že spoločne s obštrukciami už v tejto veci dosiahli veľa. Je len prirodzené, že na protestoch vystupujú predstavitelia parlamentných strán, ktorí s nimi nesúhlasia.
Hlavný denník prežil jeden z najťažších rokov. Niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu". Ďakujeme vám, že sme pre vás prvou voľbou v čerpaní informácii.
Naďalej nám môžete pomôcť aj materiálne. Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Spoločne budeme naďalej silní! Ďakujeme vám!
Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik