Prieskum: Kto má najväčšiu dôveryhodnosť spomedzi politikov?
24 | 08 | 2023 I Ivan Mihale

Hádajte, ktorí spomedzi politikov má najväčšiu dôveryhodnosť? Malá nápoveda vám môže prezradiť viac. Prieskum sa realizoval pre Denník N. Zaujímavosťou je, že Veronika Remišová (Za ľudí), či Jaroslav Naď (Demokrati) sa v prieskume už ani len nenachádzajú, čo môže evokovať ich veľmi nízku alebo dokonca až žiadnu dôveryhodnosť.

Ale v prvej "päťke" sa nachádzajú až dvaja možní kandidáti na prezidentské voľby. Náhoda?   

A prvé miesto prekvapivo získava

Najdôveryhodnejšou slovenskou političkou je prezidentka Zuzana Čaputová. Dôveruje jej 42 percent opýtaných, nedôveruje 49 percent. Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N realizovaného 10. až 14. augusta na vzorke 1003 respondentov. ( Čisto hypotetická poznámka red. HD, nie je dôveryhodnosť umelo navýšená, aby nám pani prezidentka Z.Č., s láskou v hlase oznámila, napríklad v januári, opätovnú kandidatúru na post hlavy štátu? A to na základe prieskumov a dôvery ľudí)

2. - 4. miesto

Premiér Ľudovít Ódor si vyslúžil druhé miesto s dôverou 33 percent respondentov a nedôverou 39 percent. Predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi dôveruje 32 percent ľudí a nedôveruje 58 percent. Predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini má dôveru 32 percent opýtaných a nedôveruje mu 58 percent.

5. a vyššie, Šimečka ako prepadák

Bývalému ministrovi zahraničných vecí Ivanovi Korčokovi dôveruje 28 percent respondentov a nedôveruje 41 percent. Nasleduje predseda parlamentu a Sme rodina Boris Kollár s dôverou 25 percent a nedôverou 65 percent, líder Republiky Milan Uhrík s dôverou 23 percent a nedôverou 49 percent a predseda SNS Andrej Danko s dôverou 22 percent a nedôverou 62 percent opýtaných.

Andrej Danko ostro Kollárovi: Boris si normálny? (VIDEO)
Predvolebné súboje sú v plnom prúde! Dokazuje to najnovší odkaz z SNS. „Boris Kollár, ty naozaj fetuješ?“ kladie Andrej Danko (SNS) šokujúcu otázku predsedovi parlamentu (Sme rodina). Ten totiž v ostatných dňoch podľa Danka púšťa jednu perlu za... Čítať ďalej
24 | 08 | 2023 | Eka Balaskova

Predsedovi Demokratov Eduardovi Hegerovi verí 21 percent občanov a nedôveruje 65 percent. Predsedovi Progresívneho Slovenska Michalovi Šimečkovi dôveruje 19 percent opýtaných a nedôveruje 45 percent. Predseda SaS Richard Sulík vzbudzuje dôveru u 19 percent respondentov a nedôveru u 70 percent.
Predseda KDH Milan Majerský získal dôveru 17 percent opýtaných, nedôveruje mu 37 percent. Nasleduje líder OĽANO a priatelia Igor Matovič s dôverou 14 percent respondentov a nedôverou 78 percent.

Ministerka spravodlivosti Jana Dubovcová si vyslúžila 13-percentnú dôveru a 32-percentnú nedôveru. Nasleduje minister zdravotníctva Michal Palkovič s dôverou 12 percent a nedôverou 27 percent opýtaných. Minister zahraničných vecí Miroslav Wlachovský získal dôveru sedem percent a nedôveru 27 percent respondentov. Lídrovi Aliancie Krisztiánovi Forróovi dôveruje šesť percent opýtaných, nedôveruje 32 percent.

A čerešnička na záver

Najviac respondentov nepoznalo Wlachovského (44 percent) a Forróa (41 percent). Palkoviča nepoznalo 35 percent opýtaných, Dubovcovú 31 percent. Nasledoval Majerský (21), Šimečka (17), Ódor, Uhrík a Korčok (zhodne po 11), Danko a Heger (zhodne po 4). Zvyšných politikov nepoznali tri alebo menej percent opýtaných

Uhrík vypol Naďa! Pozrite, čo si dovolil
Predvolebné súboje sú v plnom prúde. Hosťami markizácej relácie Na telo boli tentokrát Jaroslav Naď (Demokrati) a Milan Uhrík (Republika). Obaja po skončení diskusie odpovedali aj na divácke otázky, kde Uhrík doslova skratoval Naďa. Tendenčný... Čítať ďalej
24 | 08 | 2023 | Ivan Mihale

Potrebujeme Vašu pomoc

Stojíme na vašej strane, stojíme na strane čitateľov, ako dobrá protiváha mainstreamu. V Hlavnom denníku nájdete to, čo inde zbytočne hľadáte. Dnes potrebujeme vašu pomoc a podporu.

Číslo účtu pre finančné dary: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Podporiť nás môžete finančným darom v ľubovoľnej výške, do poznámky prosíme uviesť "dar". Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik