A JE TO TU! LIDL obmedzí mäsové výrobky, zameria sa na bielkoviny HMYZU!
04 | 02 | 2023 I Diana Zaťková

Veľký reset! Veľký európsky reťazec potravín Lidl sa bude snažiť znížiť množstvo mäsových výrobkov predávaných vo svojich predajniach v prospech „alternatívnych“ zdrojov bielkovín, aby podporil globálnu zelenú agendu, informuje Breitbart.

Druhá planéta neexistuje

Riaditeľ nákupu spoločnosti Lidl pre nemecký trh Christoph Graf tento týždeň na berlínskej akcii „Zelený týždeň“ povedal, že maloobchodný predajca diskontných supermarketov sa bude snažiť opustiť predaj mäsa, pretože „neexistuje druhá planéta“.

V komentároch, o ktorých informovali nemecké noviny Der Spiegel, šéf obchodu s potravinami uviedol, že na uspokojenie požiadaviek globálnej populácie je potrebné znížiť spotrebu mäsa na Západe.

Zatiaľ čo Graf tvrdí, že rozhodnutie o postupnom vyradení mäsa by sa nemalo vnímať ako pokus diktovať zákazníkom, ako majú žiť svoje životy, povedal, že dúfa, že dokáže „motivovať“ nakupujúcich, aby si kupovali viac rastlinných bielkovín.

Pokračoval, že odklonom od mäsa by spoločnosť získala podporu od mladších generácií a povedal: „Verím, že mladšia generácia je šťastná, keď sa touto témou zaoberáme.“

VIDEO Čo môžu čakať slovenskí SENIORI? Tomáš i Krajniak sú optimisti
Dočasne poverený minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) uvažuje o návrhu valorizovať dôchodky o pevnú sumu. Nezaradený opozičný poslanec Erik Tomáš (Hlase-SD ) tvrdí, že tento návrh dôchodcov ukráti oproti ich návrhu. Uviedli to v diskusnej... Čítať ďalej
04 | 02 | 2023 | Diana Zaťková

Mravce, kaktusy, morské riasy a bielkoviny hmyzu

Záväzky šéfa obchodu s potravinami týkajúce sa mravcov privítala skupina aktivistov Greenpeace v oblasti klimatických zmien, pričom členka Christiane Huxdorffová povedala: „Lidl rozpoznal znamenia doby a skutočne preberá zodpovednosť za produkty predávané vo svojich obchodoch.

Aktivistka Greenpeace ďalej povedala, že tento krok by mal byť spojený s akciou nemeckej vlády na dotovanie vegetariánskej stravy. „Ak by ovocie a zelenina boli oslobodené od DPH, strava s menším množstvom živočíšnych potravín by mala pozitívny vplyv aj na peňaženku,“ povedala.

Podobné výzvy zazneli na summite globalistického Svetového ekonomického fóra (WEF) vo švajčiarskom Davose, kde predseda nemeckého výrobného gigantu Siemens Jim Hagemann Snabe povedal, že dúfa, že percento svetovej populácie sa odkláňa od konzumácie mäsa, aby sa zmiernil predpokladaný vplyv ľudí na globálnu klímu.

„Ak miliarda ľudí prestane jesť mäso, poviem vám, bude to mať veľký vplyv. Nielenže to má veľký vplyv na súčasný potravinový systém, ale bude to inšpirovať aj inováciu potravinových systémov,“  tvrdí priemyselný manažér .

„Predpokladám, že v budúcnosti budeme mať bielkoviny, ktoré nepochádzajú z mäsa, pravdepodobne budú chutiť ešte lepšie,“ dodal.

Prípadom Budaj by sa mala okamžite zaoberať polícia! Blahovi na kauze niečo nesedí
Kompromitujúci spis našli už v lete 2021. Prečo sa čakalo rok a pol s jeho zverejnením? Opozičný poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) začal klásť opodstatnené otázky v kauze Jána Budaja. Vďaka mravčej práci českého historika na dokumente pre RTVS... Čítať ďalej
04 | 02 | 2023 | Diana Zaťková

Svetové ekonomické fórum, založené milionárom narodeným v Nemecku Klausom Schwabom , je popredným hlasom hnutia za vegetariánsku stravu a obhajuje, aby ľudia jedli viac „ klimaticky prospešných potravín “, ako sú riasy, kaktusy a morské riasy.

Globalistická inštitúcia tiež zverejnila myšlienku prechodu na stravu založenú na bielkovinách hmyzu, aby sa stala údajne udržateľnejšou.

Sú pokryteckí? Mocní prišli do Davosu bojovať proti otepľovaniu v súkromných lietadlách

Významní účastníci Svetového ekonomického fóra vo Švajčiarsku využili dovedna viac ako tisíc súkromných lietadiel. V podstate všetci pritom tvrdia, že im záleží na boji proti klimatickým zmenám. Letecká doprava má výrazný podiel na tvorbe emisií.

Tak isto na klimatickom summite na jeseň v Egypte COP27 nešlo všetko podľa predstáv. Miesto kobyliek a mravcov totiž svetové elity mali na jedálničku najdrahšie hovädzie steaky.

Ján Čarnogurský: Amerika na Ukrajine otáča
Nemecký kancelár Bismarck povedal ešte v 19. storočí, že Rusko sa dá poraziť len pokiaľ sa proti nemu poštve Ukrajina. Vlastníctvo a oduševnenie ruských vojakov možno posiela Bismarckov výrok do archívu, skonštatoval Ján Čarnogurský. Názor Jána... Čítať ďalej
04 | 02 | 2023 | Diana Zaťková

Potrebujeme Vašu pomoc

Stojíme na vašej strane, stojíme na strane čitateľov, ako dobrá protiváha mainstreamu. V Hlavnom denníku nájdete to, čo inde zbytočne hľadáte. Dnes potrebujeme vašu pomoc a podporu.

Číslo účtu pre finančné dary: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Podporiť nás môžete finančným darom v ľubovoľnej výške, do poznámky prosíme uviesť "dar". Spoločne dokážeme byť silní!