ŠTS zamietol návrh V. Mišenku na obnovu konania v kauze Euromont
23 | 01 | 2023 I Ivan Mihale

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v pondelok zamietol návrh odsúdeného Viliama Mišenku na obnovu konania v kauze výbuchu v topoľčianskej firme Euromont z leta 2009. Voči rozhodnutiu je možné podať sťažnosť. Mišenka si odpykáva 20-ročný trest odňatia slobody v rakúskom väzení.

Predsedníčka senátu ŠTS Pamela Záleská zdôraznila, že podmienkou pre povolenie obnovy konania je zistenie nových skutočností alebo dôkazov. "V tomto konaní tak nebolo," povedala. Nezistila sa podľa jej slov žiadna nová skutočnosť, ktorá by bola tak závažná, že by zmenila nazeranie súdov na prípad.

Slovenské súdy Mišenku pôvodne právoplatne odsúdili na 23 rokov väzenia. V lete 2020 ho zadržali v Rakúsku. Keďže má rakúske občianstvo, začali tamojšie orgány vnútroštátne konanie podľa svojich zákonov a trest mu o tri roky zmiernili.

Termín predčasných parlamentných volieb v septembri je problém
Koniec septembra považuje ústavný právnik a bývalý politik Radoslav Procházka za najhorší možný termín predčasných parlamentných volieb. Nová vláda bude v tomto prípade podľa jeho slov menovaná krátko po tom, ako tá odchádzajúca predloží vlastný... Čítať ďalej
23 | 01 | 2023 | Ivan Mihale

Odsúdený bol za úkladnú vraždu v štádiu pokusu formou účastníctva ako objednávateľ. Pri výbuchu v topoľčianskej firme zahynula jedna osoba a ďalšie utrpeli vážne i ľahšie zranenia. Mal mať záujem na likvidácii svojej švagrinej, ktorá výbuch prežila.

Mišenka nebol na pondelkovom verejnom zasadnutí prítomný, požiadal o konanie v jeho neprítomnosti. V písomnom odôvodnení podaného návrhu odmietol, že by spáchal skutok, pre ktorý bol právoplatne odsúdený.

Rakúšania zastavili stíhanie Mišenku: Svedectvo kajúcnika je neprípustné!
Topoľčiansky podnikateľ Viliam Mišenka, ktorý patril medzi najhľadanejších Slovákov, má v rukách ďalšie zastavenie trestného stíhania. Tentokrát zastavila trestné stíhanie Mišenku pre úkladnú vraždu podnikateľa spred 25 rokov rakúska... Čítať ďalej
02 | 11 | 2021 | Diana Zaťková

Dôvodom návrhu na obnovu konania bolo spochybnenie dôveryhodnosti výpovede korunného svedka Milana Pavloviča, ktorý mal podľa Mišenkovej obhajoby za spoluprácu požívať výhody v podobe zastavenia trestného stíhania. Pavlovič si odpykáva 25 rokov väzenia za vraždu Jozefa Mišenku, synovca Viliama Mišenku.

Súdy sa podľa Záleskej pri svojom rozhodovaní zaoberali aj skutočnosťou, že prípad Pavloviča môže skončiť zastavením trestného stíhania. "Nejde o to, ako procesne skončila trestná vec svedka Pavloviča. Ide o to, ako svedok vypovedal ohľadom skutočností podstatných k rozhodnutiu aj o vine Viliama Mišenku," podotkla predsedníčka senátu. (tasr)

Prejav europoslanca hovorí za všetko! POZOR, toto chcú progresívci v Bruseli
Guy Verhofstadt je liberálny belgický europoslanec, ktorý je známy tým, že víta ilegálnu migráciu do Európy a LGBT aktivistov na školách. Dokonca chce zničiť Rusko, posielať zbrane a uvaliť sankcie už aj na európskych podnikateľov. Marián Ďuriš z... Čítať ďalej
23 | 01 | 2023 | Ivan Mihale

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik

Potrebujeme Vašu pomoc

Stojíme na vašej strane, stojíme na strane čitateľov, ako dobrá protiváha mainstreamu. V Hlavnom denníku nájdete to, čo inde zbytočne hľadáte. Dnes potrebujeme vašu pomoc a podporu.

Číslo účtu pre finančné dary: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Podporiť nás môžete finančným darom v ľubovoľnej výške, do poznámky prosíme uviesť "dar". Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme!