Gustáv Murín: Matovič – zlo-duch ako mediálny produkt
27 | 09 | 2022 I Diana Zaťková

Je to bizarné! Naša žltá tlač v cudzích službách (SME-čko, denník N-ádor, týždeň, aktuality.sk a v počiatkoch aj Trend) vypustili džina z fľaše – teda Matoviča z psychiatrie – a teraz by ho radi natlačili späť. Ale nejde to. Skonštatoval to vo svojom blogu spisovateľ, esejista, publicista, dramatik a scenárista Gustáv Murín.

Redakcia HD prináša názor Gustáva Murína v plnom znení bez zásahov.

Vydláždili mu cestu k moci vopred absurdne vykonštruovaným obvinením, že Ficova vláda má niečo s talianskou mafiou. Ukázalo sa to, ako falošná stopa. Lenže tento prostomyseľný „blázen“ si to zapamätal a melie to dokola bez zmyslu ďalej.

Naša žltá tlač v cudzích službách plnila zadanie zbaviť túto krajinu úspešného a preto seba-si-vedomého štátnika, ktorý priviedol Slovensko k prosperite a obecnému uznaniu vo svete. Lenže takí sa Globalizačnej klike na jej svetovládne plány nehodia. Tak si kúpili túto smečku žltých pseudo-novinárov.

„Pseudo“ preto, že nectia ani elementárne etické pravidlá tohto remesla, viď názorný 

Chmelár o Vagovičovi: Gauner bez známok novinárskej etiky
Dať Marekovi Vagovičovi reláciu v RTVS je to isté, ako ju dať Danielovi Lipšicovi! Skonštatoval to na sociálnej sieti historik a politický analytik Eduard Chmelár. Vagovič sa totiž vyfarbil. A prišli na to jeho kolegovia. Žiarivý príklad... Čítať ďalej
23 | 09 | 2022 | Diana Zaťková
. Kostolný-Bárdy-Hríb a ich poskokovia, ktorých meno je škoda si pamätať, horlivo plnili zadanú úlohu vrieskaním „leboFico“, a tým odovzdali do rúk osud Slovenska psychicky nevyrovnanému monštru s najvulgárnejším nenávistným slovníkom v dejinách slovenskej politiky. Cítili sa byť všemocní a stvorili obludu, ktorá teraz kvári celý národ nápadmi jeho chorej mysle usvedčeného plagiátora a daňového špekulanta bez zábran.

Toto naozaj prehnal! Matovič riadne urazil kolegyňu
Cez víkend žilo Slovensko a najmä internet fyzickou potýčkou dvoch poslankýň parlamentu. Do vlasov si skočili Janka Bittó Cigániková a Romana Tabák. Neostalo iba pri pobavení verejnosti, na sociálnych sieťach si zgustli i politici. Financmajster... Čítať ďalej
26 | 09 | 2022 | Diana Zaťková

Keď sa dral k moci, prehliadali jeho duševnú diagnózu, a spolu s naozajstným mafiánskym podnikavcom Kollárom ich kryli. Maľovali ich portréty v ružových farbách a všemožne prekrúcali reálie, len aby títo ich vyvolení nahradili suverénnu vládu Roberta Fica. Keďže tento trojnásobný premiér bol najpopulárnejším politikom krajiny, tento cieľ (ako sa víťazoslávne preriekol ich vtedajší líbling Matovič) naplnila až vražda mladého novinára a jeho snúbenice s následnou vopred pripravenou kampaňou. Zadarilo sa, svet postavili na hlavu a teraz sa za ňu títo novinárski aktivisti márne chytajú. Už je neskoro.

Kto zaradil spiatočku

Prví sa spamätali v Trende a to už minulý rok. Takmer v každom čísle odhaľovali obludnosť mať blázna bez zábran pri moci. Boli medzi žltou tlačou osamelí a postupne sa od nej dištancovali úplne. Ale stále to bol len hrach na stenu väčšiny žltej tlače. Tými roztáčaná propaganda zloby len spomaľovala, ešte nenabrala spiatočný smer…

Prešli dva roky, čo búrlivo vítali psychopata za kormidlom Slovenska, a odrazu by na to radi zabudli. No veď áno, biochémia lásky hovorí, že oblúznenie milovanou osobou končí po dvoch rokoch, keď sa zásoba „kyseliny nežnej“ vyčerpá. Zabudnime však na to, že by títo aktivisti v cudzích službách preoblečení za novinárov mohli používať mozog a nie vnútornosti. Netušia, čo je to písať so zrelou úvahou bez nôt dodaných spoza našich hraníc.

Pre veľký úspech ešte RAZ! Fico zverejnil šokujúce informácie o Hegerovi, vraj mal profitovať z korupcie. Heger sa ale bráni(VIDEO)
Bývalý premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico cituje vyjadrenie kajúcnika Michala Suchobu o tom, že súčasný šéf Finančnej správy Jiří Žežulka ho mal vydierať. Počujete to ticho v médiách? Pýta sa Robert Fico (Smer-SD) pri svedectvách... Čítať ďalej
26 | 09 | 2022 | Ivan Mihale

A teraz nastala tá bizarnosť. Kostolný-Bárdy-Hríb a ich novinárske nepodarky si naozaj mysleli, že oni sú „mienkotvorní“. Fungovalo to, kým volali Matovičovi „Hosana!“, teraz jačia „Ukrižuj ho!“ – a nič! Nič sa nedeje. Matovič si dokonca trúfne nazvať denník N, ako denník N-enávisť a oni sa od bezmocnosti môžu tak akurát rozliať na kolomaž, ako v rozprávke so zlým koncom. A jeho nenávistné škreky ďalej zamorujú verejný priestor tejto krajiny…

A ako by sme mohli zabudnúť na v USA vyškolenú SME-čkovú Beatku? Tá tiež prikladá zúrivo do ohňa, ale hranica na mediálne upálenie Matoviča sa nechytá!

Do lovu na škodnú sa podľa osvedčeného scenára pridáva aj hovnomet najväčšieho novinárskeho konšpirátora Hríba, týždeň, ale ako keby hrach na blázna hádzal…

Toľko verejných osôb dokázali títo žltí aktivisti mediálne zlynčovať, a tým aj na verejnosti zničiť, ale ich vlastný výtvor drzo odoláva?! Stratili snáď svoju deštrukčnú moc, alebo zlyhali neo-liberálne nápovede spoza oceánu?

A čo to vidíme? Už aj mafiánsky podnikavec Borisko, Matovičov plagiátorský spolubrat, si trúfne donedávna nedotknuteľný denník N označiť za fabriku na lži?! A nie že by nemal pravdu, veď lži fabrikujú od prvopočiatku ich vzniku. Ale toľko nevďačnosti? Veď vytrvalo klamali aj v jeho prospech! Roky zatajovali jeho minulosť v kriminálnom prostredí a výstrelky nezvládnuteľného erotomana. Nad tým všetkým zakrývali oči, len aby sa Borisko dostal k moci. A teraz ho tej moci nielenže nevedia zbaviť, ona sa im ešte aj vysmieva!

Prognóza pre Slovensko: Zatvorené hotely, reštaurácie a chlieb za 10 eur
Hotelieri, pekári, podnikatelia už nevidia inú možnosť, ako ukončiť činnosť. Ceny energií ničia všetkých. Chlieb za 10 eur, obedové menu 25 eur a noc v hoteli 300 eur. Bude Slovensko vyzerať o pár týždňov takto? Mohlo by sa to ľahko stať, ak by... Čítať ďalej
26 | 09 | 2022 | Diana Zaťková

No a vrchol všetkého. Samozvaný aktivista Stanke a známy literárny kádrovák s maslom na hlave Štrasser nabaláchali kolegov, aby vyzvali Matoviča na odchod z vlády. Donedávna si mysleli, akí sú oni dôležití a ich výzvy účinné. Áno, ale len keď išli podľa scenára, do ktorého patrí aj ich nasilu forsírovanie žltou tlačou. Ibaže – padla kosa na kameň. Psychopatovi neradno radiť, aby sa vrátil do uzavretého oddelenia psychiatrie, z ktorého zrejme ušiel. Údernícke komando Stanke-Štrasser vyšlo na smiech.

Čo bude ďalej

Pamätám si ako koncom minulého roku, resp. drastických pandemických opatrení, tuším Bárdy ešte s niekým napísali kajúcne, že nás síce klamali v bezmedznej podpore chorých plagiátorských nápadov Matoviča, ale oni to vraj „mysleli dobre“. No veď áno, ale pre koho dobre? Pre ich chlebodarcov?

A z celej žltej tlače ostal už len ten Bárdy a jeho aktuality.sk , čo si Matoviča obchádzajú. Veď mu dávali roky priestor, aby sa v článkoch vyvracal na koho sa mu akurát zachcelo. Možno ich teraz hanba fackuje, akej oblude pomohli k moci trápiť už viac ako druhý rok celé Slovensko.

Sme svedkami neobyčajného, ale nádejného úkazu. Žltá tlač u nás v cudzích službách „utrpela úspech“. Matovič je ich výtvor a to tak spotvorený, ako sú oni sami. Ale tak ako to nedochádza tomu sociopatovi, nedochádza to ani im. Len sa čudujú, že triky, čo sa naučili na rýchlokurzoch neo-liberalizmu (bez demokracie!) už nefungujú.

Ešte bude veselo…

Pozn. redakcie HD: Tento článok  je výlučne názorom jeho autora. Obsah sa nemusí zhodovať s názormi redakcie.

Mimoriadna schôdza k odvolávaniu I. Matoviča má byť v stredu o 14.00 h
Minister financií Igor Matovič (OĽANO) by mal čeliť odvolávaniu z funkcie na mimoriadnej schôdzi Národnej rady (NR) SR v stredu (28. 9.) od 14.00 h. Termín zasadnutia zverejnili na webstránke NR SR.Návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi financií... Čítať ďalej
26 | 09 | 2022 | Ivan Mihale

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik