Zvrat v kauze Súmrak: Vyšetrovateľ chce obžalovať Fica, no ÚŠP vrátil vec na doplnenie dokazovania
03 | 08 | 2022 I Diana Zaťková/TASR

Policajný vyšetrovateľ navrhol podať obžalobu na obvineného expremiéra Roberta Fica, exministra vnútra Roberta Kaliňáka (obaja Smer-SD) a ďalších v kauze Súmrak. Návrh špeciálnej prokuratúre doručili v pondelok (1. 8.). Vyplýva to z informácií Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ktorý na sociálnej sieti ďalej uviedol, že poverený zástupca špeciálneho prokurátora vrátil vec vyšetrovateľovi s pokynom na doplnenie dokazovania, informuje TASR.
      

Okrem expremiéra a exministra vnútra navrhol vyšetrovateľ podať obžalobu aj na nitrianskeho podnikateľa Norberta B. a policajného exprezidenta Tibora G. "Z dôvodu procesného pochybenia vyšetrovateľa bude potrebné niektoré úkony zopakovať a zároveň do spisového materiálu doplniť ďalšie dôkazy, preto vrátil vec vyšetrovateľovi s pokynom na doplnenie dokazovania," zdôvodnila prokuratúra.
      

Poverený zástupca špeciálneho prokurátora zároveň v stredu rozhodol o sťažnostiach obvinených proti uzneseniu o vznesení obvinenia. "O spôsobe rozhodnutia budeme informovať až po doručení uznesenia oprávneným osobám. Podotýkame, že o sťažnostiach rozhodol v internej lehote na rozhodnutie o takej sťažnosti upravenej opatrením špeciálneho prokurátora," zdôraznil ÚŠP.

 

Fico: Ste utekajúce POTKANY! Váš koráb sa už potápa!
Predseda strany SMER-SD Robert Fico naložil súčasnej vláde tak tvrdo ako sa len dá. Bývalý trojnásobný premiér onálepkoval vládu ako utekajúcich potkanov s potapajúceho sa korábu. „TAK AKO SI KAPRY DOBROVOĽNE NEVYPUSTIA SVOJ RYBNÍK, ANI POSLANCI... Čítať ďalej
03 | 08 | 2022 | Ivan Mihale

      

K prieťahom v postupe dozorujúceho prokurátora v konaní o sťažnostiach podľa špeciálnej prokuratúry nemohlo dôjsť, keďže bolo o nich rozhodnuté v internej lehote bez potreby jej predĺženia. "Zo strany generálneho prokurátora SR však boli vytknuté dozorujúcemu prokurátorovi prieťahy v predložení sťažnosti, a preto tento v záujme vylúčenia akýchkoľvek aj nedôvodných pochybností o rýchlosti jeho konania prikročil k štúdiu spisového materiálu prioritne ihneď po jeho doručení," doplnili.
      

ÚŠP odmietol akékoľvek útoky a špekulácie týkajúce sa zákonnosti jeho postupu v tejto trestnej veci "a trvá na tom, že vo veci sa postupuje v súlade so všetkými zásadami trestného konania, v primeraných lehotách tak, aby bol dosiahnutý účel trestného konania".
      

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v apríli v rámci kauzy Súmrak obvinil expremiéra Roberta Fica a bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka (obaja Smer-SD) zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, ako aj z opakovaného zločinu ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. V prípade obvinili aj nitrianskeho podnikateľa Norberta B. a policajného exprezidenta Tibora G.

Vytočený Naď zakazuje Slovákom zábavu! Aj despota Nero povolil chlieb a hry
"Žiadam novinárov z Plus 7 Dní, aby sa správali zodpovedne a v čase vojny na Ukrajine nešírili dezinformácie!" Takto sa pustil minister obrany Jaro Naď na sociálnej sieti do novinárov, ktorí sú za jednou z najobľúbenejších rubrík magazínu "Naša... Čítať ďalej
03 | 08 | 2022 | Diana Zaťková

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu.

Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik