Alexander Dubček bude mať v Prešove svoj park
10 | 03 | 2022 I Gabriela Fedičová/TASR

Park Vlada Clementisa na Sídlisku III v Prešove sa má premenovať na Park Alexandra Dubčeka. Na najbližšie rokovanie Mestskej rady v Prešove radnica predkladá návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) mesta Prešov o určení názvu verejného priestranstva. TASR o tom informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.

"Naším cieľom je vytvoriť estetický a zároveň funkčný priestor pre obyvateľov mesta, skvalitniť možnosti pre šport, oddych a zvýšiť bezpečnosť. V Prešove tak pribudne ďalšia zelená zóna, ktorá bude aj trvalo udržateľná. V prípade, že bude schválené aj nové VZN, park dostane nový názov po významnej osobnosti Alexandra Dubčeka, od ktorého narodenia uplynulo minulý rok 100 rokov," uviedla primátorka mesta Andrea Turčanová.

Suché stromy odstraňujú zo žilinského Lesoparku Chrasť s párom koní
Suché stromy odstraňujú zo žilinského Lesoparku Chrasť lesní robotníci s párom koní. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka sa pre šetrnejší spôsob približovania dreva rozhodla samospráva aj z dôvodu, aby cesty nepoškodzovali ťažké lesné... Čítať ďalej
08 | 03 | 2022 | Gabriela Fedičová/TASR

Projekt je schválený v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu

Mesto podľa Šitárovej intenzívne pripravuje revitalizáciu Ulice Vlada Clementisa a Levočskou ulicou. Projekt je schválený v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. Revitalizáciou parku medzi ulicami budú vytvorené predpoklady na efektívne a trvalo udržateľné využívanie parku, zvýšenie biodiverzity, ale aj bezpečnosť pohybu a vytvorenie priestoru pre voľnočasové aktivity ľudí všetkých vekových kategórií.

V roku 2021 uplynulo 100 rokov od narodenia Alexandra Dubčeka a v novembri toho roka bude 30. výročie jeho úmrtia. Dubček patrí medzi najznámejšie politické osobnosti nielen Slovenska, ale aj v rámci Európy a sveta," dodala Šitárová.

Cieľ je jasný – jadrové zariadenia
Príslušníci ruskej národnej gardy prevzali plnú kontrolu nad ukrajinskou Záporožskou jadrovou elektrárňou, píše s odvolaním sa na tieto jednotky ruskej vnútornej bezpečnosti agentúra TASS. Zamestnanci zariadenia podľa nich pracujú v bežnom režime a... Čítať ďalej
10 | 03 | 2022 | Ingrid Vrabcová

Poznámka:

Článok pochádza z oficiálneho legálneho zdroja a nevyjadruje stanovisko redakcie HD.

Nájdete nás naďalej aj a najmä tu: https://t.me/hlavnydennik