Žiaci sa opäť môžu vzdelávať o elektroodpade
31 | 08 | 2021 I Imrich Kovačič / TASR

Žiaci sa o životnom cykle elektroodpadu môžu učiť prostredníctvom nového ročníka projektu Elektroodpad-Dopad5. Školy budú zároveň elektroodpad zbierať. Informovala o tom komunikačná manažérka CEEV Živica Eva Sládková.


Živica aktuálne spustila prihlasovanie. Výzva je otvorená do 19. septembra. Projekt je určený pre druhý stupeň základných škôl a pre stredné školy. Odborná porota podľa Sládkovej vyberie z prihlásených záujemcov 20, ktorí sa tento rok zúčastnia na programe.

"Poskytneme im bezplatný webinár pre učiteľov, trojdňový kurz pre akčné tímy, metodické a informačné materiály k téme elektroodpadu, zberné nádoby a odvoz elektroodpadu, ale tiež exkurziu do prevádzky spoločnosti v Banskej Bystrici, ktorá takýto odpad spracúva," priblížila manažérka projektu Lesanka Blažencová.

Vlani sa zapojilo do projektu 21 škôl a tému elektroodpadov začlenili do 23 predmetov. V rámci dištančného vzdelávania prehľadali žiaci skrine doma, zaviedli domáci zber batérií a vyzbierali vyše 7000 kíl elektroodpadu, uviedla Sládková.

Zúfalá vláda zaťahuje do očkovania po deťoch aj mládež. A novodobí pionieri agitujú
Najnovšie naverboval zúfalý Heger mládežníkov. Podarí sa táto kampaň? Máme pre Hegera smutnú správu: ani toto nepomôže. Problémom totiž je, že nikto tejto vláde neverí, že jej ide o zdravie. Čítať ďalej
31 | 08 | 2021 | Petra Demková