Hrozí, že ak sa nezomkneme, zotročia nás, a neostane len pri povinnom očkovaní, varuje Laššáková
18 | 07 | 2021 I Jozef Uhlarik

Dnes už azda nikto nepochybuje o tom, že Slovensko je rozdelené. A to nielen na zaočkovaných a tých druhých, ale aj mentálne a názorovo. Všíma si to i právnička Judita Laššáková, ktorá v statuse na sociálnej sieti rozoberá, ako je to s pendlermi či s lekármi, ktorí by vraj mali byť očkovaní povinne.


Proti povinnému očkovaniu sa stavia čoraz viac Slovákov. Taká vlna nepokojov preň ako je vo Francúzsku u nás síce zatiaľ nieje, no aj tu sa ľudia začínajú búriť stále viac a viac. Stále väčší tlak na obmedzenie slobody je však aj od vládnych politikov, čo v statuse kritizuje i právnička Judita Laššáková, ktorá sa v závere pýta Slovákov, čo budú ako spoločnosť podporovať Rozdeľovanie či spájanie?
Vláda rozkladá spoločnosť na malé skupiny, ktoré potom stavia proti sebe

Právnička Laššáková hneď v úvode statusu priznáva, že vedeniu štátu  sa u nás mimoriadne darí v jednej obzvlášť deštruktívnej disciplíne. A to na jednotku s hviezdičkou! „Rozkladajú spoločnosť na malé skupiny, ktoré potom postavia proti sebe. Keď sa ľudia nenávidia navzájom, menej si všímajú neschopnosť vlády. Prví na rane sú pendleri, ktorých dehonestovali už vlani. Dnes pokračujú vo vyvolávaní nenávisti voči nim,“ konštatuje Judita Laššáková a ponúka slová jednej pani, ktorá s nenávisťou kritizovala protestujúcich na hraniciach: „Nech idú protestovať pred parlament a neobmedzujú nás, čo sme sa nechali zaočkovať, aby sme mohli cestovať!“ Pre túto ženu je podľa právničky vakcína naozaj iba o (domnelej) slobode! „O jej slobode, o jej právach, iba a výlučne o nej! Niekto, kto sa podrobí vláde, spraví, čo jej nakážu a pre ostatných, ktorí majú iný názor, pochopenie nemá. Na čo aj?! Veď stačí skloniť hlavu a zostať poddaným!,“ píše ďalej Laššáková, podľa ktorej od pendlerov bola pozornosť upriamená na zdravotníkov.

Laššáková tvrdo: Zobrali ste ľuďom všetko, tak sa nečudujte, že na vás kričia. Je to vaša chyba!
Očkovanie proti koronavírusu Slovensko, napriek odporúčaniam Európskej únie, rozdelili na dva tábory – zaočkovaných a tých druhých. Kým tí, ktorí si dali pichnúť vakcínu majú povolené takmer všetko, tým druhým sú odopierané mnohé ich práva. Ľudia... Čítať ďalej
16 | 07 | 2021 | Jozef Uhlarik


Predseda Slovenskej lekárskej komory Marián Kollár sa vyjadril, že „nepovažuje povinné očkovanie zdravotníkov za dobrý nápad“. Laššákovú však hlboko sklamal prístup časti verejnosti. „Vraj sa nás, občanov, zdravotníci nezastali! My sme sa ako spoločnosť zastali Kollára, keď ho neokrôchaný minister obrany Naď dehonestoval ešte aj na svoje úbohé pomery mimoriadne podlým spôsobom? Postavili sme sa na jeho stranu? Dostáva vôbec Kollár férový priestor v médiách na slobodnú diskusiu s inými odborníkmi, zástupcami vlády či ďalších stavovských organizácií?!“ pýta sa právnička, podľa ktorej ak vláda začne tlačiť na povinné očkovanie zdravotníkov a nikto sa ich nezastane, zdravotníci sa zase nepostavia na stranu iných skupín.

Právnička Laššáková: Matovič aj Heger zatiahli našu krajinu do právneho marazmu
Ústavný súd zrušil na základe podania Smeru Mikasovu vyhlášku o povinnej 14-dennej karanténe pre nezaočkovaných, ktorí vstupujú na naše územie. Právnička Judita Laššáková si v statuse zobrala na paškál nielen prezidentku, ale aj Hegera a... Čítať ďalej
15 | 07 | 2021 | Jozef Uhlarik

Sme ochotní postaviť sa za niekoho, koho práva a slobody budú ohrozené?

„Predstavme si, že na prelome júla a augusta príde vláda s nápadom zaočkovať učiteľov. Veď to treba stihnúť do začiatku školského roka! Ak sa učitelia nezastanú zdravotníkov, prečo by sa mali neskôr zdravotníci zastať učiteľov?! Ak budú už „povinne zaočkovaní“ zdravotníci aj učitelia predstavujúci dve skupiny obyvateľstva, bude na rade ďalšie odvetvie pracovníkov pôsobiacich vo verejnom sektore? Veď zdravotníci aj učitelia patria pod určité ministerstvo. Bude potom nasledovať ministerstvo obrany, ministerstvo vnútra či ministerstvo spravodlivosti? Čiže prídu na rad vojaci, policajti či príslušníci ZVJS so sudcami?“ kladie ďalšie a ďalšie otázky Judita Laššáková, podľa ktorej hrozí, že ak sa nezomkneme, zotročia nás, a neostane len pri povinnom očkovaní.

Občiansky protest nie je možné ukradnúť občanom! Im patrí, oni sú jeho súčasťou, tvrdí právnička Laššáková
Sobotný veľký protest v Bratislava mal aj prazvláštnu pachuť. Postarali sa o ňu prívrženci Mariana Kotlebu z ĽSNS, ktorí sa „nanominovali“ doslova všade. A bežní ľudia zostali takpovediac v úzadí. To, ako sa kotlebovci na proteste správali, prekáža... Čítať ďalej
11 | 07 | 2021 | Jozef Uhlárik


„Otázka pre celú našu spoločnosť musí znieť: Sme ochotní podporiť tých, ktorí majú iní názor? Sme ochotní postaviť sa za niekoho, koho práva a slobody budú ohrozené? Sme ochotní potlačiť vlastné ego a zastať sa niekoho, kto napriek ohrozeniu svojich a aj našich práv neprejaví odvahu a podľahne?“ pýta sa právnička a dodáva, že odpovede si musíme dať sami. „Jedno by sme si však mali uvedomiť. Budeme tolerovať názor našich oponentov ako ich právo, alebo budeme podporovať obmedzujúce vládne opatrenia proti niektorým skupinám len preto, lebo v našich srdciach a mysliach prevládne nenávisť? Čo budeme ako spoločnosť podporovať? Rozdeľovanie alebo spájanie?“ pokladá ďalšie závažné otázky právnička, podľa ktorej by sme sa mohli zamyslieť aj nad tým, čo sa stane, ak dovolíme, aby vyvolávaním nenávisti a nevraživosti politici a médiá rozložili jemnú štruktúru ľudskej spoločnosti.„Vraj bude na programe nová vyhláška „Hlavného výnimkátora“, ako Mikasa označil brilantný docent Drgonec. Som na to veľdielo veľmi zvedavá. Znalosťou práva táto vláda nevyniká, som zvedavá, ako bude nová vyhláška vyzerať. Tipujem, že opätovne bude odporovať európskym normám. No najskôr sa o tom presvedčím čítaním Mikasovho textu. Vysmievať sa ich nevedomosti môžem aj zajtra...,“ konštatuje na samý záver svojho statusu právnička Judita Laššáková.

Právnička Laššáková: Názor na povinné očkovanie experimentálnou vakcínou s podmienečným schválením nezmením!
Slovenská vláda v súčasnosti robí všetko pre to, aby bolo u nás čo najviac zaočkovaných. A ako sa hovorí, rúbe pri tom hlava, nehlava. Nezaočkovaných dostáva do izolácie, čo sa nepáči ani právničke Judite Laššákovej. Čítať ďalej
01 | 07 | 2021 | Jozef Uhlarik