HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Provokácia britskej lode bola prosbou o pomoc, prekvapuje ruský ekonóm

Ilustračný obrázok © Shutterstock

„Jedinou šancou na prežitie Veľkej Británie je rozštiepiť EÚ. A môže to urobiť iba ekonomickou cestou. Je však takmer nemožné zničiť EÚ bez podpory Ruska,“ domnieva sa Michail Chazin. Uviedol Tsargrad.tv.

Uznávaný ruský ekonóm Michail Chazin predložil ďalšiu verziu provokácie britského torpédoborca pri pobreží Krymu.

„Ako viete, v starom vtipe sa odporúčalo, že ak chcete žiť pokojný život, neprovokujte Honduras. Lenže čo s Anglickom? To sa tam nespomínalo. A práve ono začalo prejavovať extrémne vysokú aktivitu,“ zamyslel sa ekonóm.

NATO úplne odmieta vojenskú spoluprácu s Ruskom, tvrdí Lavrov

Londýn „volá o pomoc“

Podľa Chazina Anglicko dlhodobo pokukuje po hraničných územiach Ruska. Stačí si pripomenúť prípravu plánov vojny proti Sovietskemu zväzu. A teraz prišla „náhla túžba hovoriť s Putinom“. Hoci z Ruska celkom tvrdo odpovedali „nie.“ A následne „náhodou“ dôjde k evidentnej provokácii.

Chazin si je istý, že hlavným dôvodom je nástojčivá „potreba Anglicka získať po covid kríze svoju vlastnú menovú zónu, ktorá by bola priamo podriadená Londýnu. Pretože samotné sa jednoducho nebude môcť z krízy dostať“.

Jedinou šancou Anglicka je rozbiť EÚ

Chazin je preto presvedčený, že Londýn môže EÚ rozštiepiť iba ekonomicky. Pritom mu pomohla i covid karanténa. „Je však takmer nemožné zničiť EÚ bez podpory Ruska,“ domnieva sa ruský ekonóm.

Rusko môže zhodiť bomby na zahraničné plavidlá, ktoré ignorujú varovania pobrežnej stráže, tvrdí Moskva

Chazin pripomína, že stavba plynovodu Nord Stream 2 je dôkazom silnej stability EÚ. Zároveň Merkelová a Macron pozývajú Putina na spoločné rokovania. „Britský torpédoborec vo vodách blízko Krymu by tak mohol byť poslednou skúškou, aká rozhodná je Moskva,“ analyzuje.

Prirodzene, výsledkom provokácie bude pozvanie britského veľvyslanca na „pohovor“ na ruskom ministerstve zahraničných vecí. „Ideálna príležitosť na predloženie veľmi vážnych návrhov zo strany Veľkej Británie pre Ruskú federáciu,“ vraví Chazin.

Budúcnosť sveta je v Putinových rukách

„V každom prípade je už zrejmé, že sa opakujú 30. roky minulého storočia, keď ruský prezident Putin, podobne ako vtedy Stalin, bude určovať budúcnosť sveta v nasledujúcich desaťročiach,“ uzavrel svoje úvahy Chazin.

Podľa ruského veľvyslanca pri OBSE sa provokáciou britského torpédoborca v teritoriálnych vodách Ruska pri pobreží Krymu bude zaoberať i táto organizácia, ktorá má na starosti bezpečnosť v Európe.

Pred 80 rokmi, 22. júna 1941 zaútočilo Nemecko na Sovietsky zväz. Útok sa začal bez vyhlásenia vojny.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info