HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Slovenská pošta v problémoch – nespoliehajte sa na „poslednú chvíľu“

Ilustračné FOTO TASR/AP

Slovenská pošta má čoraz väčší počet nakazených zamestnancov. Jej štandardná prevádzka sa rýchlo komplikuje, možno očakávať obmedzenia v doručovaní zásielok.

Zhoršujúci sa stav pandémie koronavírusu komplikuje predvianočnú prevádzku Slovenskej pošty, informuje o tom vedúca odboru komunikácie a marketingu pošty Jana Lukáčová. Čoraz viac zamestnancov je pozitívnych, prípadne musia ostať izolovaní, čo ovplyvňuje prevádzku aj logistiku pošty, a to sa môže prejaviť v obmedzeniach hodín pre verejnosť, ako aj pri doručovaní zásielok. Viac o tom informuje portál postoj.sk.

„Slovenská pošta prosí občanov – klientov – o pochopenie a trpezlivosť a zároveň ich uisťuje, že využíva všetky alternatívy a robí všetko preto, aby výpadok pracovníkov nahradila a zabezpečila čo najplynulejší priebeh predvianočnej prevádzky,“ vyjadrila sa Lukáčová.

Slovenská pošta upravila doručovanie niektorých doporučených zásielok

Zdôraznila, že predvianočné obdobie prináša už tradične zvýšený záujem o poštové služby, či už posielanie listových zásielok, alebo balíkov. „Slovenská pošta prijme denne viac ako jeden milión listových zásielok a viac ako 120-tisíc balíkov,“ vyčíslila Lukáčová s tým, že vplyv na nárast počtu zásielok má hlavne nákup cez internet, posielanie darčekov prostredníctvom pošty, ale aj stále pretrvávajúca tradícia zasielania vianočných pozdravov.

V týchto dňoch od 17. do 23. decembra počas rušnej predvianočnej prevádzky Slovenská pošta zároveň vyplatí aj viac ako 254-tisíc sociálnych dávok a dôchodkov. „Obraciame sa preto na klientov, aby nielen dodržiavali všetky hygienické opatrenia, ale aby v komunikácii s pracovníkmi pošty, ktorí sú už dlhé mesiace v prvej línii boja s nákazou, zachovávali slušnosť, ľudskosť a pochopenie,“ vyzvala Lukáčová.

Slovenská pošta rozšírila počet BalíkoBOXov na celom Slovensku na 94 terminálov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info