Slovenská pošta v problémoch - nespoliehajte sa na "poslednú chvíľu"
18 | 12 | 2020 I Ivan Brožík

Slovenská pošta má čoraz väčší počet nakazených zamestnancov. Jej štandardná prevádzka sa rýchlo komplikuje, možno očakávať obmedzenia v doručovaní zásielok.


Zhoršujúci sa stav pandémie koronavírusu komplikuje predvianočnú prevádzku Slovenskej pošty, informuje o tom vedúca odboru komunikácie a marketingu pošty Jana Lukáčová. Čoraz viac zamestnancov je pozitívnych, prípadne musia ostať izolovaní, čo ovplyvňuje prevádzku aj logistiku pošty, a to sa môže prejaviť v obmedzeniach hodín pre verejnosť, ako aj pri doručovaní zásielok. Viac o tom informuje portál postoj.sk.

"Slovenská pošta prosí občanov – klientov - o pochopenie a trpezlivosť a zároveň ich uisťuje, že využíva všetky alternatívy a robí všetko preto, aby výpadok pracovníkov nahradila a zabezpečila čo najplynulejší priebeh predvianočnej prevádzky," vyjadrila sa Lukáčová.

Slovenská pošta upravila doručovanie niektorých doporučených zásielok
S cieľom chrániť zdravie zamestnancov v prevádzke, ako aj obyvateľov upravila Slovenská pošta doručovanie niektorých doporučených zásielok. Obyčajné a doporučené zásielky dostanú adresáti do schránok, úradné zásielky si prevezmú na verejnom... Čítať ďalej
27 | 10 | 2020 | SITA


Zdôraznila, že predvianočné obdobie prináša už tradične zvýšený záujem o poštové služby, či už posielanie listových zásielok, alebo balíkov. "Slovenská pošta prijme denne viac ako jeden milión listových zásielok a viac ako 120-tisíc balíkov," vyčíslila Lukáčová s tým, že vplyv na nárast počtu zásielok má hlavne nákup cez internet, posielanie darčekov prostredníctvom pošty, ale aj stále pretrvávajúca tradícia zasielania vianočných pozdravov.

V týchto dňoch od 17. do 23. decembra počas rušnej predvianočnej prevádzky Slovenská pošta zároveň vyplatí aj viac ako 254-tisíc sociálnych dávok a dôchodkov. "Obraciame sa preto na klientov, aby nielen dodržiavali všetky hygienické opatrenia, ale aby v komunikácii s pracovníkmi pošty, ktorí sú už dlhé mesiace v prvej línii boja s nákazou, zachovávali slušnosť, ľudskosť a pochopenie," vyzvala Lukáčová.

Slovenská pošta rozšírila počet BalíkoBOXov na celom Slovensku na 94 terminálov
Slovenská pošta, a. s., rozširuje sieť BalíkoBOXov určených na doručovanie balíkov a balíkových zásielok. Čítať ďalej
27 | 08 | 2020 | SITA