HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Vraždil štrnásťkrát, bál sa ho Mečiar, Rusi aj Arméni dohromady, taký bol Mikuláš Černák

Slovenský boss bossov Mikuláš Černák si odpykáva doživotný trest za 14 vrážd. O podmienečné prepustenie môže podať v roku 2023, Zdroj: FB / Mikuláš Černák

Boss bossov, tak to bol zrejme na Slovensku Mikuláš Černák, ktorý si odpykáva v Leopoldove doživotný trest za 14 vrážd, ktoré spáchal. Paradoxom je, že za mreže ho poslal Milan Lučanský, ktorý je teraz sám vo väzení, ba dokonca v tom, kam šiel po zadržaní Černák. Je však možné, že sa Miky o tri roky pokúsi dostať von na podmienečné prepustenie.

Obávaný mafián Mikuláš Černák sa v roku 1997 prihlásil na polícii sám po tom, ako bol na neho vydaný celoštátny zatykač. Miky, ako ho familiárne nazývali, sa cítil nedotknuteľný, napriek tomu si ho ponechali v base, kde sedí doteraz a mal by do konca svojho života. S Černákom však 11. augusta schválil Okresný súd v Banskej Bystrici  dohodu o vine a treste, ktorú uzatvoril na Okresnej prokuratúre v Martine koncom vlaňajšieho roka, informuje portál parlamentnilisty.cz.

Kočnerov a oligarchov máme u nás ešte stále niekoľko
Mikuláš Černák si na vrchole svojej slávy myslel, že je rovnako neohroziteľný ako si to svojho času myslel aj Marian Kočner. Zdroj: FB / Mikuláš Černák

Na základe nej sa priznal k 16 starším skutkom, z toho 14 vraždám. Od uloženia trestu sa upustilo, lebo si odpykáva doživotný trest odňatia slobody s možnosťou podmienečného prepustenia. Dodnes rešpektovaný mafiánsky boss si odpykáva doživotný trest v obávanom väzení v Leopoldove. Slovenskom v ostatnom čase najviac rezonovala vražda novinára Jána Kuciaka, ktorú si mal údajne objednať Marián Kočner, a pri ktorej bola zavraždená i jeho snúbenica Martina Kušnírová. Šokom bol jeho oslobodzujúci verdikt, ktorý slovenskú verejnosť doslova pobúril. „Nemyslím si, že by sa Slovensko od 90. rokov neposunulo správnym smerom, pretože takýchto Kočnerov a oligarchov tu máme ešte stále niekoľko,“ myslí si Mikuláš Černák, s ktorým sa v Leopoldove rozprával český portál parlamentnilisty.sz.

„Aj posledné dni nám na počte obvinených sudcov, prokurátorov, i bývalého šéfa Generálnej prokuratúry Dobroslava Trnku, ako aj exšéfa Špeciálnej prokuratúry Kováčika či vysoko postavených funkcionárov polície ukazujú na poriadny tieň minulosti a hanbu celej Európy. Druhou stranou je, že ideme aj u nás správnym smerom v boji so zločinom. Silné mafiánskej skupiny z 90. rokov sú už rozložené, ale niektorí pohrobkovia mafie sa pretransformovali na podnikateľov a zameriavajú sa ďaleko sofistikovanejším spôsobom,“ pridáva Miky, podľa ktorého je verdikt nad Kočnerom veľkým sklamaním časti našej verejnosti, ale dá sa pripísať tej skutočnosti, že o tejto kauze od začiatku médiá informovali spôsobom, ktorý ani nepripúšťal inú možnosť ako odsúdenie Kočnera a Zsuzsovej.

Mikuláš Černák tvrdí, že jeho súd rovnako prehlasovali dvaja sudcovia a predsa sedí v base

Niektorí, čo s ním páchali zločiny, sú stále na slobode
Kým Mikuláš Černák dostal doživotie, jeho pravá ruka Ján Kán si, zatiaľ, užíva slobodu. Zdroj: TV Markíza

Černák však po schválenej dohode o vine a treste, pred ktorou sa priznal k 16-tim zločinom, z toho 14 vraždám, bude môcť požiadať o podmienečné prepustenie v roku 2023.Rozhodnutie prelomiť mlčanie po sedemnástich rokoch od môjho uväznenia som podrobne opísal v mojej knihe Prečo som prelomil mlčanie. Verdikt súdu potvrdil pravdivosť mojich výpovedí a novinári, ktorí boli prítomní pri odôvodnení rozsudku sa mohli dozvedieť, že súd túto dohodu so mnou schválil hlavne preto, že moje činy neboli namierené proti verejnosti, ale pri vyrovnávaní účtov v podsvetí,“ vysvetľuje Černák.

Podľa Mikiho posudky znalcov z odboru psychiatrie a psychológie, ktoré do konania pribrali orgány činné v trestnom konaní, hovorili, že ním spáchané činy neboli chorobne motivované a bilancia resocializačnú faktorov je u neho pozitívna. „Rozsudok ale odhaľuje tiež skutočnosť, že niektorí mafiáni, ktorí so mnou tieto činy spáchali v 90. rokoch, si dodnes užívajú beztrestnosť a slobodu. A to, prečo tomu tak je, som tiež podrobne opísal vo svojej knihe,“ vraví Černák.

Mikuláš Černák sa priznal k 14 vraždám (aktualizácia)

Bývalých mafiánov a zbabelcov sa po prepustení nebojí
Miky Černák sa rád pýšil svojím chovom tigrov. Zdroj: FB / Mikuláš Černák

Aký bude Mikuláš Černák po prípadnom prepustení na slobodu o tri roky a ako naloží so svojím ďalším životom? „Otázkou môjho prepustenia v budúcnosti sa dnes vážne nezaujímam, ale po tom všetkom, čím som si prešiel od doby, kedy som nastúpil do toho „vlaku s organizovaným zločinom“ v 90. rokoch, a po tých 23 rokoch môjho uväznenia v najtvrdších podmienkach výkonu trestu, si želám už len jedno, dožiť svoj život v pokoja a zdravie s najbližšou rodinou,“ netají asi najobávanejší mafiánsky boss Slovenska. Mnohí ľudia by však chceli, aby sa z basy za toľké vraždy a zločiny už nikdy nedostal. „Nech sa každý v prvom rade pozrie do svojho zrkadla a súdiť nech nechá súdy,“ odkazuje Miky.

Jeho kniha, v ktorej opísal veľa z vtedajších divokých 90. rokov a poodhalil aj mnohé detaily, sa pre neho môže stať na slobode nebezpečím a on sám sa môže  stať terčom tých, o ktorých hovoril. Nemal som strach ani v tých najdivokejších 90. rokoch, keď sa na ulici a v baroch strieľalo aj za bieleho dňa, a kedy autá s mafiánskymi bossmi vybuchovali skoro každý mesiac. No a tých pretransformovaných mafiánov a zbabelcov z 90. rokov, ktorí sa dodnes nedokázali postaviť chlapsky k svojej minulosti a na slobode sú len preto, že v roku 2004 urobili rôzne zvláštne dohody s políciou, najmä s vtedajším policajným prezidentom Milanom Lučanským, a nahádzali všetky činy len na mňa, tak tých sa už vôbec nebojím,“ odkazuje spoza mreží smelo Černák.

Mafiánsky boss Černák prezradil, koho volil a čo očakáva od novej vlády

Nová vláda ho nepresvedčila, Čaputová, naopak, hviezdi
Bratia Mikuláš (vpravo) a Vladimír boli zakladatelia najobávanejšieho mafiánskeho gangu. Vladimír sa neskôr zabil pri autonehode. Zdroj: FB / Mikuláš Černák

Boss bossov má dosť času za mrežami sledovať i politické dianie na Slovensku. „Sledujem ho už celé roky a zatiaľ ma ani táto nová vláda moc nepresvedčila o svojich predvolebných sľuboch. Aj keď je pravda, že sa od nástupu musí trápiť s koronavírusom a niektoré predvolebné sľuby sa im tak napĺňajú ťažšie. Chýba mi však u nej viac dôveryhodná komunikácia vo vzťahu s verejnosťou. Potrebné je ale uviesť i to, že niektorí rezortní ministri sa do svojej práce pustili vážne a je vidieť, že aj odvážne. No a premiér Matovič? Je to jeho povaha a on iný nebude ani keby ho zvolili za prezidenta USA,“ myslí si o našej vláde a premiérovi Černák.

Úplne iný názor vak má na prezidentku Zuzanu Čaputovú. „Je percentuálne preferencie dôveryhodnosti reflektujú jej pôsobenie v úrade. Snaží sa spoločnosť zjednocovať, jej vyjadrenia sú odborné, vecné, a hlavne dôveryhodne vnímané. Reprezentuje nás dôstojne aj v zahraničí a jej politika je vyvážená,“ sklonil podľa portálu parlamentnilisty.sz poklonu našej prvej ženskej hlave štátu obávaný boss.

Lučanský strávi väzbu v base, do ktorej poslal Černáka. Mafiánsky boss sa vraj teší

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info