HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Moskovčan sa vydával za príslušníka falošnej hliadky COVID-19

Screenshot videa / VK

V Moskve zadržali auto s označením neexistujúceho „Oddelenia boja proti koronavírusu“. Uviedol Life.ru.

V Moskve dopravná polícia zastavila auto s označením „Koronavírusová kontrolná jednotka“. Vozidlo porušovalo pravidlá premávky. Informovala o tom zástupkyňa Ministerstva vnútra Ruskej federácie Irina Volková.

Vybavenie auta porušovalo pravidlá ohľadom priepustnosti skla a osvetľovacích zariadení. Dopravná polícia zistila, že za volantom automobilu bol 25-ročný mladík. Jeho vodičský preukaz bol navyše registrovaný ako stratený.

„Na základe zistení vzniesla inšpekcia proti vodičovi celkovo sedem rozhodnutí o správnych priestupkoch. Mladý muž odstránil protiprávne nálepky z auta vlastnoručne priamo na mieste,“ dodala Volková.

Na internete sa v súvislosti s mimoriadnymi opatreniami spojenými s koronavírusom objavili i rôzne klamlivé videá. Na jednom z nich hlas z reproduktoru vyzýva občanov, aby opustili ulice v súvislosti so „zákazom vychádzania“. Miestne orgány pritom nič podobné nevyhlásili.

https://www.hlavnydennik.sk/2020/03/31/taliansko-celi-najhorsej-situacii-v-historii-chudoba-a-hlad-obyvatelia-zacinaju-kradnut-video/

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info