fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Foto:TASR
KRIMI ZAHRANIČIE ZAUJÍMAVOSTI

Nie som opitý, len som si dezinfikoval ústa proti koronavírusu, tvrdil vodič

Dokonca aj neľahká doba boja proti šíreniu koronavírusu prináša úsmevné okamihy. Píše iDnes.

Presvedčili sa o tom strážnici, ktorí v Čechách zastavili opitého vodiča. Hoci nadýchal 2,7 promile, hliadke tvrdil, že rozhodne opitý nie je. Len si vraj dezinfikoval ústa alkoholom, pretože je to proti koronavírusu najlepšie.

Strážnici zastavili šoféra Škody Felicie s pripojenou vlečkou v piatok popoludní neďaleko zberného dvora. Zaujal ich spôsob jazdy, ktorý nasvedčoval tomu, že motorista nie je úplne v poriadku.

A nemýlili sa. Jeho dychová skúška bola pozitívna. Pretože sa muž dopustil trestného činu, na miesto prišla aj hliadka štátnej polície.

Opitý mladík v Pardubiciach kašľal strážnikovi do tváre. Potom klamal, že má koronavírus

„Pri opakovanej dychovej skúške nadýchal 2,7 promile alkoholu,“ oznámila policajná hovorkyňa Ivana Jelínková a dodala, že muž sa podrobil aj odberu krvi v zdravotníckom zariadení.

Prečo riadil auto opitý, vysvetlil vskutku originálne. „Ja nie som opitý, len som sa dezinfikovali proti koronavírusu, čítal som, že alkohol dezinfikuje,“ odôvodnil svoje konanie opitý šofér.

Policajti vo veci začali trestné konanie pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Tretina znásilnení, polovica vrážd. Berlínska polícia zverejnila podiel cudzincov na kriminalite za minulý rok

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info