HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Bill Gates po 45 rokoch opúšťa Microsoft

Na snímke: Bill Gates / Zdroj: Facebook (The Cambridge Union)

V piatkovej tlačovej správe spoločnosť Microsoft oznámila, že jej 64-ročný spoluzakladateľ sa rozhodol  odstúpiť z predstavenstva tejto gigantickej spoločnosti, aby „venoval viac času svojim charitatívnym aktivitám.“

Bill Gates sa rozhodol odstúpiť aj z pozície člena predstavenstva v investičnej spoločnosti Berkshire Hathaway, ktorú vlastní miliardár Warren Buffet. V tejto spoločnosti figuroval od roku 2004.

Druhý najbohatší muž na svete podľa rebríčka časopisu Forbes oznámil, že jeho záujmy chce viac venovať filantropii, predovšetkým so zameraním na zdravotníctvo, vzdelávanie a boj s klimatickými zmenami.

Naomi Campbell sa predviedla na letisku v dekontaminačnom obleku

Gates venuje veľkú časť svojho majetku a času činnosti nadácie Billa a Melindy Gatesovcov. Miliardár bude naďalej slúžiť ako technologický poradca súčasného generálneho riaditeľa Microsoftu Satya Nadellu a ďalších ľudí vo vedení spoločnosti.

„Bolo nám nesmiernou cťou slúžiť v priebehu toľkých rokov pod vedením Billa,“ uviedol v písomnom vyhlásení Nadella.

„Spoločnosť Microsoft bude naďalej ťažiť z neustálej technickej vášne a pomoci od Billa, aby sme posunuli naše produkty a služby vpred. Som vďačný za Billovo priateľstvo a teším sa, že budem spolu s ním pracovať na realizácii našej misie, ktorá posilní každého človeka a každú organizáciu na planéte.“

Hranice zatvára aj Ukrajina, z troch nakazených jeden zomrel

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info