Postup policajtov v medializovanom prípade v Žiline preveruje kontrola
12 | 02 | 2024 I Diana Zaťková/TASR

Postup policajtov v medializovanom prípade v Žiline preveruje kontrola. Policajti zasiahli voči vodičovi vo štvrtok (8. 2.), keď ušiel z miesta nehody, ktorú spôsobil. TASR o tom informoval Michal Slivka z odboru komunikácie Prezídia Policajného zboru.

Informáciu, že sa v aute nachádza dieťa, zistili policajti až po vykonaní služobného zákroku, ozrejmil Slivka. Tvrdí, že použitie donucovacích prostriedkov nadriadený zasahujúcich policajtov vyhodnotil ako zákonné. "Riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline napriek tomu nariadil vykonanie kontroly. Tá preveruje zákonnosť, oprávnenosť a mieru intenzity služobného zákroku. Ale aj komunikáciu operačného strediska s oznamovateľom a zasahujúcimi hliadkami," uviedol Slivka.

S vodičom, voči ktorému polícia vykonala služobný zákrok, sa žilinský krajský riaditeľ stretne podľa Slivku v priebehu utorka.

Za postup polície podľa poslanca parlamentu Jaroslava Spišiaka (PS) politicky zodpovedá minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). V tejto súvislosti poukázal na "špeciálne zaobchádzanie" v nehody podpredsedu Národnej rady SR Andreja Danka (SNS), ktorého podrobili dychovej skúške po 15 hodinách. "Zákon musí platiť pre každého rovnako. A ak ministrovi vnútra záleží na spravodlivosti, musí okamžite prestať s politickým krytím papalášstva Danka," poznamenal Spišiak.

Rezort vnútra pre TASR reagoval, že postup policajtov v Žiline v tomto prípade preveruje kontrola. "Až následne po dôkladnom prešetrení budú môcť byť prijaté relevantné závery," dodal.

VIDEO! Drsný policajný zásah v Žiline pred očami 3-ročného dieťaťa
Drsný policajný zásah pred očami 3-ročného dieťaťa, ktorého svedkom sa stali viacerí ľudia pri žilinskom obchodnom centre Aupark prebiehal ako z akčného filmu. Polícia tam zadržala muža, ktorý mal nevedome oškrieť auto druhého vodiča po tom, ako... Čítať ďalej
11 | 02 | 2024 | Gabriela Fedičová

Vážení naši čitatelia

Hlavný denník prežil jeden z najťažších rokov. Niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu". Ďakujeme vám, že sme pre vás prvou voľbou v čerpaní informácii.

Naďalej nám môžete pomôcť aj materiálne. Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne budeme naďalej silní! Ďakujeme vám!

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik