Oznámenie o konaní sa volieb by mali domácnosti dostať do 4. októbra
22 | 09 | 2022 I Ivan Mihale/tasr

Oznámenie o čase a mieste konania sa spojených krajských a komunálnych volieb by mali obce a mestá doručiť do každej domácnosti najneskôr do utorka 4. októbra 2002. V oznámení majú uviesť aj volebný okrsok, volebnú miestnosť, stručný spôsob úpravy hlasovacieho lístka a povinnosť voliča preukázať sa pred hlasovaním preukazom totožnosti. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR. Spojené voľby sa uskutočnia 29. októbra.

Rovnako do 4. októbra musia obce zverejniť aj zoznamy zaregistrovaných kandidátov do volieb do orgánov samosprávy obcí a volieb do orgánov samosprávnych krajov spôsobom v mieste obvyklým. Voliči nájdu zoznamy na úradnej tabuli jednotlivých obcí, miest a mestských častí a na ich webovom sídle, ak ho majú zriadené.

"Volebné komisie mali lehotu na zaregistrovanie kandidátov do 14. septembra," vysvetlil minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Lehota na zverejnenie do 4. októbra je stanovená vzhľadom na to, že v prípade nezaregistrovania kandidáti majú právo podať návrh do troch dní od prevzatia rozhodnutia na súd na ich doregistrovanie. Súd má trojdňovú lehotu na rozhodnutie, či návrhu vyhovie alebo nie. Ak volebná komisia zaregistrovala všetkých kandidátov, môže ich mená a zákonom ustanovené údaje o nich uverejniť ihneď.

Termín doručenia oznámenia o mieste a čase volieb a zverejnenia zaregistrovaných kandidátov vyplýva zo zákona o podmienkach výkonu volebného práva.

Ďalšie informácie k téme spojených volieb nájde verejnosť na odkaze TU.

Rudolf Huliak: LGBTI propaganda v seriáloch slovenských televízií? Má to len jediné riešenie!
Kandidát na banskobystrického župana hovorí, že je len jedna cesta pre Slovensko a tou je vystúpenie z EÚ aj z NATO. Zo spolkov kam sme sa pridali v dobrej viere, že budeme čerpať zo vzájomnej spolupráce krajín a budeme si pomáhať sa podľa neho... Čítať ďalej
16 | 09 | 2022 | Ivan Mihale

Pridajte sa k nám! Pracovná ponuka!

Redakcia jedného z najčítanejších alternatívnych denníkov – Hlavný denník, hľadá do svojho dynamického kolektívu redaktorov. Máme vysoké nasadenie, rýchle tempo, reflektujeme na situácie doma, ale aj v zahraničí, zaujímajú nás názory, ktoré sú iné, ako ponúka mainstream. Do nášho kolektívu potrebujeme ambicióznych redaktorov, ktorí sú flexibilní, samostatní, vedia sa orientovať na sociálnych sieťach a zvládajú pracovný stres. Výhodou sú skúsenosti s redaktorskou prácou z oblasti žurnalistiky a médií, ale nie podmienkou! Pracuje sa z domu. Neformálny životopis zasielajte na [email protected].

___________________

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik