V Liptovskom Hrádku majú iba jedného kandidáta na primátorskú stoličku
18 | 09 | 2022 I Diana Zaťková/TASR

Funkciu primátora Liptovského Hrádku chce v jesenných komunálnych voľbách obhájiť súčasný šéf tamojšej radnice Branislav Tréger. Je jediným uchádzačom o tento post, kandiduje ako nezávislý. Vyplýva to z informácií k voľbám zverejnených na webovej stránke mesta.

O 13 miest mestského poslanca sa uchádza 20 kandidátov v dvoch volebných obvodoch. Záujem o poslanecký mandát má 13 mužov a sedem žien. Nezávislých kandidátov je 12, politické strany a koalície nominovali osem uchádzačov.

Komunálne voľby budú 29. októbra. Obyvatelia Liptovského Hrádku si vtedy okrem primátora a poslancov mestského zastupiteľstva budú vyberať aj predsedu a poslancov Žilinského samosprávneho kraja.

V Kráľovskom Chlmci má súčasný primátor jedinú protikandidátku
Na post primátora Kráľovského Chlmca v okrese Trebišov pre jesenné komunálne voľby zaregistrovali dvoch kandidátov. Informovalo o tom mesto na svojej webstránke. O znovozvolenie sa uchádza súčasný primátor a podpredseda Košického samosprávneho... Čítať ďalej
18 | 09 | 2022 | Diana Zaťková/TASR

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik