O kreslo starostu bratislavských Rusoviec zabojujú dvaja kandidáti
16 | 09 | 2022 I Ivan Mihale/tasr

Na post starostu bratislavských Rusoviec kandidujú v jesenných komunálnych voľbách dvaja oficiálni uchádzači. Sú nimi súčasná šéfka miestnej samosprávy Lucia Tuleková Henčelová a bratislavský mestský poslanec za Rusovce Radovan Jenčík. Vyplýva to zo zoznamu kandidátov, ktorých zaregistrovala miestna volebná komisia. Zverejnený je na webe mestskej časti.

Tuleková Henčelová sa o priazeň voličov uchádza ako kandidátka dvojkoalície, ktorú tvorí mestská strana Team Bratislava a PS. Jenčík kandiduje ako nezávislý.

Do deväťčlenného miestneho zastupiteľstva zaregistrovala komisia 24 kandidátov, z toho 11 kandidujú ako nezávislí. O funkciu miestneho poslanca sa uchádza šesť žien.

Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra.

Eduard Chmelár: Za demokraciu sa nestačí modliť
Vo štvrtok bol Medzinárodný deň demokracie a tomu, že ho u nás nikto neoslavuje, sa niet prečo čudovať. Posledná právna norma posilňujúca demokraciu (zákon o slobodnom prístupe k informáciám) bola u nás prijatá pred 22 rokmi, odvtedy sú... Čítať ďalej
16 | 09 | 2022 | Diana Zaťková

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik