Minister Obrany SR Naď: Ukrajina bude potrebovať našu dlhodobú udržateľnú pomoc
11 | 08 | 2022 I Gabriela Fedičová/TASR

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) na darcovskej konferencii pre Ukrajinu vo štvrtok v Kodani otvoril tému možnej finančnej podpory slovenskému obrannému priemyslu s cieľom navýšenia jeho výrobných kapacít v záujme poskytovania vojenskej pomoci Ukrajine. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková.

"Ukrajina bude potrebovať našu dlhodobú udržateľnú pomoc. Oceňujeme preto dnešnú príležitosť hovoriť s partnermi o čo možno najlepšom spôsobe realizácie tejto podpory," povedal Naď na konferencii, na ktorej sa z iniciatívy Ukrajiny, Británie a Dánska zúčastnilo 26 ministrov obrany. Vystúpil aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a minister obrany Olexij Reznikov.

Naď privítal iniciatívu Británie podporiť Ukrajinu poskytovaním výcviku, techniky aj finančnej pomoci.

"Britská strana vidí príležitosť rozšíriť rozsah a oblasti výcviku príslušníkov ukrajinskej armády – či už priamo na území Spojeného kráľovstva alebo inde v Európe," povedal Naď a zdôraznil, že západné krajiny sú pripravené urobiť maximum pre podporu Ukrajiny.

Jozef Lenč: V rozhovore s Naďom sú dezinformácie
"Lož ako pracovná metóda Igora Matoviča je podstatou jeho pôsobenia v politike.Jaroslav Naď to všetko zhrnul, pospájal, poľutoval sa a kritikov poslal späť do lavíc v rozhovore pre Nko. V rozhovore, v ktorom je toľko dezinformácie, že by sa naň a... Čítať ďalej
11 | 08 | 2022 | Gabriela Fedičová

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik