Š. Zelník sa bude uchádzať o post primátora Žiliny
02 | 08 | 2022 I Ivan Mihale/tasr

O post primátora mesta Žilina sa bude uchádzať Štefan Zelník, bývalý politik SNS. V jesenných voľbách bude kandidovať za mimoparlamentnú stranu Život-NS, ktorej je v súčasnosti podpredsedom. Pre TASR to v utorok potvrdil predseda Život-NS Tomáš Taraba.

Zelník pôsobí vo vedení žilinskej regionálnej nemocnice a je poslancom Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja. Predseda Život-NS uviedol, že Zelníka považuje za pripraveného riadiť krajské mesto vzhľadom na jeho praktické skúsenosti, vedomosti a politickú prax. "Ako kandidát má záujem preniesť skúsenosti, slušnosť a odbornosť do riadenia krajského mesta, ktoré po dlhom období stagnácie potrebuje začať napredovať a využiť potenciál. Ten už len z titulu prítomnosti veľkých investorov v meste doposiaľ nebol využitý," povedal Taraba.

Zelník podľa svojich slov obdobne považuje Žilinu za dlhodobo stagnujúce mesto. "Za posledné obdobie Žilina akoby spala, chátra. Ak sa prejdeme cez mesto, vidíme rozbité cesty, chodníky. Ak si prezrieme mostné konštrukcie, žiaľ, trčí z nich armatúra. Mestský úrad akoby mal samostatnú zástavu," skonštatoval. Ako doplnil, okrem toho, že bude zveľaďovať zeleň a vytvárať lepšie podmienky pre obyvateľov mesta, bude pre neho prioritou aj reorganizácia mestského úradu. A to tak, aby v prvom rade slúžil obyvateľom a aby sa čakacie doby výrazne skrátili.

"Treba urobiť rozsiahlu revitalizáciu Žiliny. Tá sa, samozrejme, nedá urobiť za jedno volebné obdobie. Navrhoval by som, aby sa začalo od Mariánskeho námestia postupne až po ostatné okolité prímestské oblasti. Je potrebné naplánovať to tak, aby sme za niekoľko volebných období urobili jednu serióznu rekonštrukciu celého mesta," poznamenal Zelník.

Uhrík: Slovensko sa musí pripraviť na zmeny!
Vo videu na Facebooku Milan Uhrík (Republika) analyzuje hrozbu znovuoživenia konfliktu medzi Srbskom a Kosovom. Všíma si tiež kontext medzi Kosovom a Taiwanom. Ide o ďalšiu vojnu vo svete? "Nestačí Západniarom krvavý konflikt na Ukrajine, ktorý... Čítať ďalej
02 | 08 | 2022 | Eka Balašková

Taraba k podpore Zelníka uviedol, že strana pre neho nebude hľadať širokú politickú podporu, pretože chce, aby sa ľudia pre jeho voľbu rozhodli na základe jeho osobnostného profilu a nie politického zázemia.

Kandidatúru na primátora Žiliny v jesenných komunálnych voľbách doposiaľ ohlásili súčasný primátor Peter Fiabáne (nezávislý), poslanec mestského zastupiteľstva Peter Cibulka či nezávislý kandidát Ján Rzeszoto.

Ladislav Kamenický: Igor Matovič zneužíva svoj politické postavenie! Smrdí to volebnou korupciou
Minister financií má na tanieri ďalší populistický krok. Koaliční partneri hovoria o podplácaní, politológ Lenč o úplatku. Exminister financií Ladislav Kamenický (SMER – SD) je presvedčený, že Matovič si chce kupovať účasť Slovákov vo voľbách!... Čítať ďalej
02 | 08 | 2022 | Gabriela Fedičová

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik