Boris Kollár chce zaplatiť pokutu za protestujúcich záchranárov
14 | 12 | 2021 I Gabriela Fedičová/TASR

Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) v utorok vyhlásil, že zaplatí pokutu, ktorú by mali dostať záchranári, ktorí protestovali pred budovou parlamentu.

"Veľmi ma mrzí, že záchranári sem museli prísť protestovať a dať nejakým spôsobom o sebe vedieť," vyhlásil Kollár s tým, že o to viac ho mrzí, že ich predviedli na políciu. Pokutu by mali podľa jeho slov dostať dvaja alebo traja záchranári. Chce ju za nich zaplatiť ako súkromná osoba.

Kollár uznal, že Slovensku chýba asi 200 záchranárov. Títo ľudia podľa neho dostávajú polovičný nástupný plat ako napríklad v Českej republike. Podľa Kollára treba mať s ich protestom empatiu. Zároveň ocenil prácu záchranárov.

Čisté bláznovstvo! Politika EÚ môže reálne viesť k vojne s Ruskom
Toto už naozaj nie je sranda! Vy fakt chcete vojnu s Ruskom? Rozčúlil sa vo svojom vystúpení v Európskom parlamente europoslanec Milan Uhrík. Konfliktná politika EÚ Postoje Európskej únie, jej paktovanie s NATO ani prílišný tlak na Rusko sa... Čítať ďalej
14 | 12 | 2021 | Diana Zaťková

Na proteste zasahovala polícia, zadržala dve osoby

Záchranári chceli protestom upozorniť na neriešenie svojho postavenia i postavenia zdravotníkov zo strany vlády i poslancov NR SR. Pripomenuli sľuby o zvyšovaní miezd v zdravotníctve.

Na proteste zasahovala polícia, zadržala dve osoby. Protestujúci boli podľa policajtov opakovane vyzývaní policajnými hliadkami, aby sa z dôvodu vyhláseného núdzového stavu na území Slovenska nezhromažďovali.

Dvoch zdravotníckych záchranárov napokon policajti prepustili z policajnej cely. Jedným z predvedených na obvodné oddelenie bol prezident Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov (SKZZ) František Majerský.

Rudolf Huliak: Potleskom našim zdravotníkom nepomôžeme!
K dnešnému bezprecedentnému zadržaniu dvoch zdravotníkov a rozdávaniu pokút na proteste pred NR SR sa exkluzívne pre Hlavný Denník vyjadril aj predseda Národnej Koalície, Ing. Rudolf Huliak. Pobúrenie! "Vedenie Národnej Koalície je pobúrené... Čítať ďalej
14 | 12 | 2021 | Eka Balaskova

Vážení čitatelia, ak po prečítaní článku máte pocit, že si zaslúži, aby si ho pozreli viacerí, poprosíme vás o zdieľanie pomocou tlačidla f – zdieľať. Ďakujeme, že pomáhate šíriť názory, ktoré sa tradičnými médiami k verejnosti nedostávajú. Ak si chcete pozrieť našu aktuálnu výrobu, kliknite na stránku www.hlavnydennik.sk. Ďakujeme, redakcia HD.