Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

O absurdite osláv nezávislosti Ukrajiny


Ruskí hokejisti sa vracajú na veľký turnaj. IIHF ich stále nechce, FISU ich však pustila. V Číne môžu naraziť aj na Slovensko.
Neschopnosť ukázali na vlastnej téme...

Odišla žena, ktorá očarila generácie
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Ruský Poseidon vyvoláva obavy v Británii. The Telegraph píše o schopnostiach novej zbrane aj o možnej britskej jadrovej odvete raketami Trident.
Podpredseda Progresívneho Slovenska je chamtivec. A povýšenecký elitár. Poznám ho 30 rokov, takže toto nie je žiadny „emociálny štek“, píše vo svojom komentári, ktorý prinášame v plnom znení, europoslanec Braňo Ondruš.
Príbeh Vojtecha Masaryka z Uhrovca, učiteľa a účastníka SNP, ktorý vstúpil do partizánskej jednotky Jána Žižku z Trocnova a v decembri 1944 ho zavraždili nacisti.
Neverím, že ako politický komentátor zaraďujem bulvárnu tému do komentára!


Komentáre
31. 10. 2025
Stále nie je jasné, čo chce Moskva dosiahnuť masívnym rozmiestnením svojich vojsk na hraniciach s Ukrajinou. Brusel dáva jasne najavo, že agresia by si vyžiadala jasné reakcie zo strany EÚ, píše epochtimes.de.
Európska únia chce konkrétnym balíkom sankcií odradiť Rusko od obávaného útoku na Ukrajinu. „Agresia musí mať svoju cenu," -povedala v Bruseli predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.
„Preto budeme o týchto bodoch vopred informovať Rusko vhodnou formou." Na margo stretnutia s novým nemeckým kancelárom Olafom Scholzom (SPD) však dodala, že o jeho obsahu sa nebude verejne diskutovať.
Von der Leyenová ponechala otvorené, či by súčasťou balíka sankcií mohol byť aj zákaz prevádzky plynovodu Nord Stream 2 vedúceho z Ruska do Nemecka. „Je dôležité, aby sa energia nikdy nepoužívala ako nátlakový prostriedok, a aby bola zaručená energetická bezpečnosť Európy a jej susedov," - povedala.
Podľa Scholza „je úplne jasné, že Nemecko, Európska únia a mnohé ďalšie krajiny by reagovali, ak by došlo k porušeniu hraníc." Jasné je aj to, že úlohou je práve tomu zabrániť.
„Chceme bezpečnosť a spoluprácu v Európe. Chceme, aby hranice zostali nedotknuteľné a neporušiteľné. A práve o to v súčasnosti ide," - povedal politik SPD, uzatvára epochtimes.de.
(Medzititulok red. HD.)
Vážení čitatelia, ak po prečítaní článku máte pocit, že si zaslúži, aby si ho pozreli viacerí, poprosíme vás o zdieľanie pomocou tlačidla f – zdieľať. Ďakujeme, že pomáhate šíriť názory, ktoré sa tradičnými médiami k verejnosti nedostávajú. Ak si chcete pozrieť našu aktuálnu výrobu, kliknite na stránku www.hlavnydennik.sk – ďakujeme, redakcia HD.
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.