HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

„Neľutujem“: Francúz, ktorý dal facku Macronovi dostáva stovky podporných listov

Zdroj: RT

Francúz, ktorý strávil v lete niekoľko mesiacov za mrežami za facku francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi, uviedol, že dostal mnoho listov na podporu svojej „politickej“ akcie, informuje portál RT.

Útok neľutuje

Damien Tarel pre BFM TV povedal, že neľutuje útok na hlavu francúzskeho štátu. „Odsudzujem fyzické násilie. Napriek tomu to bola len malá facka. Verím, že Macron sa zotavil veľmi dobre,” povedal s tým, že sa v blízkej budúcnosti plánuje zúčastniť na protestoch proti zdravotným preukazom Covid-19.

Tento 28-ročný mladík bol prepustený v sobotu po odpykaní si trestu odňatia slobody za facku Macronovi. Tú mu uštedril na verejnosti začiatkom júna. Zasiahol prezidenta, keď ho vítal dav divákov počas cesty do južného Francúzska.

Tarel, nadšenec historického šermu, zakričal „Montjoie, Saint-Denis!“ – stredoveký francúzsky bojový pokrik – a „Preč s Macroniou!“ a udrel prezidenta.

Orbán: „11. september dokázal, že kresťanská civilizácia je niečo, za čo musíme každý deň bojovať“

Macron nereprezentuje ľudí

„V ten deň som prišiel vyzvať prezidenta Emmanuela Macrona,“ povedal Tarel po prepustení. „Neverím, že demokraticky hlasujeme raz za päť rokov za zástupcu, ktorý nakoniec nereprezentuje ľudí.“

V samostatnom rozhovore pre rádio France Bleu označil mladý muž svoje vtedajšie činy za „politický akt“.  „Ak by som sa mal vrátiť v čase, urobil by som to isté znova. Nemám žiadne výčitky,“ dodal.

Ľudia ho podporili

Tarel tvrdí, že počas pobytu za mrežami dostal „stovky“ podporných listov. „Bol som prekvapený, koľko ľudí pochopilo politický význam môjho činu.“

Vedecká štúdia uvádza, že tínedžeri sú viac ohrození vakcínou ako ochorením COVID-19

Počas súdneho procesu sa Tarel  stotožňoval s takzvanými protestami „žltých viest“- rozsiahlymi protivládnymi zhromaždeniami, ktoré vyvrcholili v rokoch 2018 a 2019.

Macron v tom čase facku bagatelizoval ako ojedinelý incident a zdôraznil, že násilie voči verejným činiteľom je neprijateľné. Útok na prezidenta odsúdili mnohí poprední politici vo Francúzsku vrátane Macronových odporcov.

Moskve sa ponúka dobrý obchod: Raketoplán Buran za hlavu kazašského chána

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info