HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Zločinecká skupina Sereďania už čelí obvineniam

Na snímke príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže pred Špecializovaným trestným súdom (ŠTS) v Pezinku / TASR - Jaroslav Novák

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic podal v piatok (6. 8.) na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku obžalobu na členov zločineckej skupiny Sereďania, ktorí majú na svedomí aj vraždu podnikateľa zo Šale Alojza Bôrika z roku 2008.

„Právna kvalifikácia sa týka zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy, obzvlášť závažného zločinu ublíženia na zdraví a obzvlášť závažného zločinu krádeže,“ uviedol pre TASR Lipšic.

Obžaloba je podaná na osem obvinených. Traja boli vylúčení na samostatné konanie, dvaja z nich spolupracujú. V prípade uznania viny hrozí niektorým z obvinených až trest odňatia slobody na doživotie. Obžalovaní boli Peter T., Miroslav J., Martin K., Zdenko Š., Marko M., Marián V., Ján Š. a Erik B.

Arogancia Kolíkovej: Máli sa vám? Môžem vám dať dolu trinásty plat!“

„Ide o zločineckú skupinu, ktorá niekoľko rokov v oblasti mesta Sereď, ale aj Galanta a Šaľa sa venovala závažnej, najmä násilnej majetkovej trestnej činnosti,“ dodal Lipšic. Ako objasnil, skupinu viedol nebohý Maroš Kováč.

Skupina páchala tiež dlhodobú organizovanú trestnú činnosť spočívajúcu v krádežiach kamiónových súprav a pracovných strojov a páchaní násilnej trestnej činnosti.

Vraždu spomínaného Bôrika si podľa informácií TV Markíza mal objednať nebohý podnikateľ z Galanty Kováč. Gang mal za vraždu zinkasovať tri milióny slovenských korún. Medzi obžalovanými figurujú aj viacerí členovia známeho bankomatového gangu, a to Peter T. a Roman P. Dvojica si odpykáva tresty odňatia slobody za inú závažnú trestnú činnosť.

Bôrika zastrelili samopalom v marci 2008. Tri roky nato sa stal obeťou atentátu aj Kováč.

Matovičov režim a jeho médiá chcú poslať Fica do žalára, lebo sa ho boja!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info