Matovičov režim a jeho médiá chcú poslať Fica do žalára, lebo sa ho boja!
08 | 08 | 2021 I Aneta Leitmanová
Matovičov režim a jeho lokajské médiá chcú a dokonca potrebujú poslať Roberta Fica do žalára, lebo sa ho veľmi boja. Boja sa politickej prehry. Boja sa spravodlivosti. A boja sa toho, že pravda o zločinnosti krutovlády vyjde najavo.
I zaplesali politici s novinármi

NAKA obvinila podnikateľa Miroslava Výboha. Špičky vládnej koalície a jej hlásna trúba Veronika Premúdra Remišová túto správu prijali s oslavnými fanfárami. Akoby nie! Veď existencia Matovičovho režimu je založená na zneužívaní trestného práva a temných žalárov na presadzovanie svojich pochybných cieľov.

Je príznačné, že rovnako oslavne prijali správu o obvinení podnikateľa Výboha provládne médiá. Denníky N, SME a portál Aktuality plesali. Vraj od pána Výboha je už len krok k predsedovi Smeru Robertovi Ficovi. Ani sa len nepokúsili predstierať nestrannosť, umiernenosť, rozvážnosť a rešpekt k takým základným princípom, akým je prezumpcia neviny. Nie. Slovenskí konšpirátori hlavného prúdu si totiž želajú vidieť Fica v žalári. Najlepšie v tom istom, v akom prišiel o život generál Milan Lučanský.

Prirodzená imunita po prekonaní COVID-19 chráni lepšie ako očkovanie, ukazujú dáta z Izraela
08 | 08 | 2021 | Peter Sulek


Čo sú to za médiá a čo sú to za novinárske charaktery, keď sa trasú na to, aby štátna moc obvinila opozičného lídra? Čo je to za úcta k čitateľom, pravde a faktom, keď kreslia priamku medzi obvinením Výboha a trestnoprávnou zodpovednosťou Fica, aj keď nikto nevie povedať, v čom by mala spočívať?
Kde sa vzal Miroslav Výboh?

No položme si banálnu otázku. Naozaj je od pána Výboha len krok k lídrovi opozície Smeru Ficovi? Deti s mliekom na brade, čo sa podieľajú na vydávaní provládnych konšpiračných médií od N, cez SME po Aktuality sa spoliehajú na to, že Slováci majú krátku pamäť.

Pán Matovič, nefacká vás hanba? Pozrite si toto VIDEO z roku 2018 a možno zmeníte názor. Alebo nie?
Protesty, ktoré sa konali vlani v októbri aj novembri, boli oveľa ostrejšie ako súčasné po uvoľnení prísnych pandemických opatrení. Za tie vlaňajšie si protestujúci vyslúžili pomenovanie „opice“ či „dezoláti“, ktoré im „prischlo“ aj teraz. Igor... Čítať ďalej
08 | 08 | 2021 | Jozef Uhlarik


Miroslav Výboh začínal ako takzvaná podržtaška podnikateľa Viliama Vetešku. Áno, toho pána Vetešku, ktorý sa stal neskôr podpredsedom HZDS a aj podpredsedom parlamentu. Žiaľ, Veteška už nie je medzi živými. Nepochybne by však vedel potvrdiť, že jeho pobočník Výboh pričuchol k biznisu pod jeho kuratelou. Napríklad deblokovaním ruského dlhu. Pri tej príležitosti sa Výboh dostal aj k biznisu so zbraňami. Nie za Fica, ale za Vladimíra Mečiara.
Za pravicou hľadaj Miloša Žiaka

Keď charizmatického predsedu HZDS na čele vlády vystriedal príčinlivý cyklista Mikuláš Dzurinda, Viliam Veteška sa musel stiahnuť a nastrčiť namiesto seba niekoho menej opozeraného. A tak prišla chvíľa Miroslava Výboha. Ten nelenil a hľadal vhodný komunikačný kanál s novým pravicovým režimom. Aj ho našiel. V postave podnikateľa Miloša Žiaka, osobného priateľa vtedajšieho šéfredaktora denníka SME Martina M. Šimečku. Áno, toho Šimečku, čo je dnes v redakčnej rade provládneho denníka N a píše na jeho stránkach.

Žiak o sebe s obľubou rozhlasoval, že je agentom izraelského Mossadu, ale to bude akiste len veľkohubé chválenkárstvo. Či?

Mazurek: Farma firmy dostali pokuty za podplácanie lekárov, aby falšovali výsledky klinickej štúdie (VIDEO)
Vakcíny a vakcinácia je v súčasnosti témou č.1 nielen medzi bežnými Slovákmi, ale aj medzi poslancami. Odmietavý postoj má najmä hnutie Republika. Z tohto pohľadu je preto zaujímavé vystúpenie jej poslanca Milana Mazureka. Čítať ďalej
08 | 08 | 2021 | Jozef Uhlarik


Pán Žiak mal styky s vtedajším vedením SIS. Na vôdzke mal šéfa NBÚ Jána Mojžiša. Prepracoval si cestu až k ministrovi obrany Ivanovi Šimkovi, pretože mu robil poradcu exnovinár Marián Bednár, ktorý bol so Žiakom jedna ruka. Tento podnikateľ mal rozsiahle styky v celej pravicovej scéne. Veď predtým robil poradcu expremiérovi Jozefovi Moravčíkovi. Takže bol to práve Miloš Žiak, kto zabezpečil za neodmysliteľnú finančnú protihodnotu prístup Miroslavovi Výbohovi k špičkám pravicového režimu. A biznis pokračoval ako obyčajne.
Výboh miešal karty nielen na Slovensku

Lenže biznis musel pokračovať aj po odchode pravice na smetisko dejín. Nie je na tom nič zlé, keď sa podnikateľ usiluje. A tak Výboh hľadal a našiel spojencov aj v čase, keď sa ujal moci Smer. Nebolo to však zo dňa na deň. Aj to trvalo nejaký čas. A slovenská vláda nebola jediná, kde sa mu darilo vytvoriť si pozície. Nie je žiadnym tajomstvom, že Výboh dokázal robiť obchody aj s vládami Rakúska a Českej republiky. Slovom nebohý Viliam Veteška zrejme veľmi dobre vedel, koho má po svojom boku a komu odovzdáva žezlo v komplikovanom biznise.

Právnička Laššáková: Majiteľmi pravdy sa stávajú iba tí, ktorí sú na tej „správnej strane“
Slováci, aj keď v minimálnych počtoch, sa konečne preberajú a vychádzajú do ulíc protestovať. Žiaľ, je ich málo. Preto politici ľudí úspešne ignorujú. Dúfajú, že nespokojných to prestane baviť a nadávať budú už len doma. Napriek tomu si Judita... Čítať ďalej
08 | 08 | 2021 | Jozef Uhlarik


Poznal sa Výboh s Ficom? Samozrejme, že poznal. Lenže on sa poznal aj s Dzurindom, Mečiarom, Topolánkom, Fischerom a vďaka Žiakovi sa dopracoval aj do Izraela. Náš bývalý veľvyslanec v tejto krajine Ivo Hlaváček by nepochybne vedel hovoriť.
Ani Krajniak nemôže za to, že jeho kamoš Lipšic zabil človeka

Akiste bude niečo pravdy aj na tom, že Fico udržiaval s Výbohom priateľské vzťahy. A nemožno vylúčiť ani to, že toleroval jeho aktivity na rôznych ministerstvách či, povedzme to na rovinu, biznis so štátom. Zakladá to však Ficovu trestnú zodpovednosť?

Dajme na chvíľu bokom, že pán Výboh je v tejto chvíli stále nevinný. Obvinenie nemá s dokázaním viny nič spoločné. V každom prípade však platí, že trestnoprávna zodpovednosť je vždy individuálna. Aj keby Výboh vystrieľal deblokovanými zbraňami pol planéty, nemôže za to niesť zodpovednosť niekto, kto sa na jeho trestných skutkoch nepodieľal. Ani Milan Krajniak nemôže za to, že jeho kamarát Lipšic zrazil a usmrtil na prechode pre chodcov bezbranného dôchodcu.
Smer je najúspešnejšia strana v dejinách Slovenska

A preto je namieste položiť si ďalšiu podstatnú otázku. Prečo sa Matovičov režim a poplatné médiá tak radujú pri predstave, že by NAKA mohla obviniť a prípadne súd zobrať do väzby Róberta Fica? Odpoveď hľadajme v krátkych politických dejinách.

Smer je najúspešnejšou politickou stranou v dejinách Slovenska. Nie od roku 1989, ale od roku 1918. Ani Hlinkova slovenská ľudová strana, ani Komunistická strana Slovenska/Československa, ani HZDS. Žiaden z týchto subjektov nedosiahol to, čo dokázal Smer.

Okamura zabil: Najväčšou hrozbou pre našu civilizáciu sú neomarxisti a slniečkári, ako je Čaputová
Najväčšou hrozbou pre západnú civilizáciu sú neomarxisti a slniečkári, ktorí chcú rozbiť národy a rodiny. Chcú kriminalizovať a zatvárať do väzenia ľudí, čo sa bránia proti imigrácii a islamizácii či slniečkárskej diktatúre. Neomarxisti sú tí praví... Čítať ďalej
07 | 08 | 2021 | Imrich Kovačič


HSĽS po Hlinkovej smrti postupne zdegenerovala a zhodou dejinných udalostí sa stala vazalom Hitlerovej Tretej ríše. Komunisti sa dokázali na Slovensku presadiť len terorom, neskôr administratívnou autokraciou. HZDS a jeho líder Vladimír Mečiar boli hviezdami slovenského politické neba 90. rokov minulého storočia.
Fico preukazuje neobyčajnú odolnosť

No nikto nedokázal z vôle ľudu vládnuť tak dlho a tak efektívne ako Smer Roberta Fica. Iste, komunisti tu boli dlhšie, no oni moc nezískali legitímne. Smer navyše preukázal a preukazuje neuveriteľnú odolnosť. Vždy, keď skončil v opozícii, dokázal sa pozviechať a rásť.

Dokazuje to aj v čase, keď Matovičova krutovláda uťahuje skrutky celému národu. A za pomoci siete donášačov, kriminálnych kajúcnikov a všetkého schopného  Lipšica v pozícii špeciálneho prokurátora sa usiluje prostriedkami trestného práva odkrágľovať lídra opozície. Roberta Fica.
Ich čas sa kráti...

Matovič a jeho Berija v postavení špeciálneho prokurátora Lipšic vedia, že ich čas sa kráti. Uvedomujú si, že ich zločiny proti ľudským právam a občianskym slobodám, zdevastovanie ekonomiky a hospodárstva - teda všetky tieto zverstvá budú volať po tom, aby boli potrestané.

Vedia, že Smer naberá na sile. A vedia aj to, že neduživý Pellegrini neostane naveky lídrom prieskumov verejnej mienky. Provládne médiá takisto vedia, že na tomto národe lžami napáchali množstvo krívd a tie nemôžu ostať nepotrestané. Všetci svorne vedia, že čoraz viac ľudí vidí vo Ficovi muža, ktorý dokáže krajinu vyviesť z chaosu. A zabezpečiť skutočnú spravodlivosť. Nie pomstu. Spravodlivosť pre všetkých.

Preto koalícia a médiá chcú spoločnými silami a za využitia služieb kriminálnych živlov, nazývaných kajúcnikmi, nielen obviniť Roberta Fica. Chcú a potrebujú ho dostať aj do žalára a zabrániť mu nastoliť spravodlivosť.

Ako vieme, v Matovičových a Lipšicových žalároch sa môže pritrafiť kadečo...

Oligarcha Výboh je v zahraničí, Pellegrini však čelí vážnemu podozreniu na Slovensku
Výboh na Slovensko asi tak skoro nezavíta a Pellegrinimu sa teraz už dýcha oveľa ťažšie. Nie je to Fico, ale jamkatý expremiér Pellegrini, kto je spájaný s kriminálnymi praktikami oligarchu Výboha. Čítať ďalej
07 | 08 | 2021 | Imrich Kovačič