HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Nie sme dezoláti, bojujeme iba za svoje práva! A každú sobotu príďte na protesty, burcuje Slovákov právnik Marek Géci

Ťažkoodencov, ktorí prišli „chrániť“ protestujúcich bolo viac ako samotných nespokojných ľudí. Foto: Monika M.

V Európe sa doslova rozhoreli mohutné ohne protestov proti vládam v krajinách, kde sa pokúšajú zaviesť povinné očkovanie proti koronavírusu či Covid pasy. Aj u nás sa o to ľudia pokúšajú, no sú to skôr ohníčky ako ohne. Zmeniť by to chcel právnik Marek Géci, ktorý čo-to Slovákom chce poradiť.

Na Slovensku sa zatiaľ žiadne mohutné protesty nekonajú. Niekoľko desiatok či stoviek nespokojných protestujúcich naši koaliční politici úspešne prehliadajú. Jediné, čo sa im dostalo, boli urážky a policajná „ochrana“. Právnik Marek Géci by to chcel zmeniť, a tak sa v statuse pokúša protestujúcim poradiť ako na to, a zároveň ich pozýva aj na ďalšie, ktoré by mali byť iné, lepšie a najmä údernejšie.

Občania sú zúfalí, sklamane chodia na protesty a čakajú riešenie

„Masové protesty od 7.8. pred Úradom vlády až do 1.9. Priatelia! Základná otázka, chceme zmenu, chceme sa konečne pohnúť o krok ďalej??? Ja áno a nie je už čas naviac,“ píše v úvode statusu Marek Géci, ktorý je podpredsedom Život – Národná strana. Géci priznáva, že chodí po všetkých protestoch a snaží sa pomáhať ľuďom, ale problémy v spoločnosti sa prehlbujú. „Je to už únavné ak tam chodíme po 500, 1000, 2000 ľudí… Občania sú zúfalí, sklamane chodia na protesty, nemajú však konečné riešenie a čakajú naň,“ konštatuje právnik, ktorý sa práve preto rozhodol, ale aj na základe stoviek správ od ľudí, ktorí ho žiadajú nejak verejne pomôcť v tomto zápase o naše práva, že treba rázne konať.

„My sme tu doma!“ „Odstúpiť!“ Slováci opäť povstali proti tejto vytúženej vláde zmeny (VIDEO)

„Preto do budúcej soboty začnem osobne rokovať s aktivistami a usporiadateľmi predošlých protestov, ktoré mali svoj význam, ale aj s lídrami opozičných strán, vyzvem rovnako odbory, aby všetci podporili iniciatívu, kde od budúcej soboty začne pred Úradom vlády séria protestov (každú sobotu) za okamžité odstúpenie vlády a vypísanie predčasných volieb! Celá táto šnúra protestov vyvrcholí 1.9. v Bratislave a v Košiciach, dokedy budeme žiadať splnenie našej podmienky na odstúpenie vlády a vypísanie predčasných volieb,“ vysvetľuje Géci, podľa ktorého zúfalstvo a agresia občanov stúpa a táto vláda to ignoruje.

Kým nebudú vyhlášky hlavného hygienika zrušené zákonom alebo súdom, sú platné,“ hovorí právnik Géci (VIDEO)

My tu bojujeme a ideme bojovať za naše práva. Nikoho iného!

„Kde to chce nechať zájsť? Preto vyzývam každého občana, aby sa pridal, prišli budúcu sobotu a každú ďalšiu sobotu na riadne ohlásený protest pred Úrad vlády a masovo sme spoločne vyjadrili nespokojnosť a svoju požiadavku – miesto aj deň sa môže meniť podľa okolností. Ak nás budú postupne na námestí desaťtisíce na jednom mieste, svoju požiadavku dosiahneme. Nie agresivitou, ale masovou účasťou a jasným cieľom to dosiahneme,“ burcuje Marek Géci ľudí k ešte väčšej protestnej aktivite.

„Pád vlády Roberta Fica si vynútila ulica a davy v nej. Či to bolo opodstatnené, dnes nebudem skúmať a rozoberať. Je však isté, že na tom námestí stáli ľudia a to, že Šeliga a spol. to využili pre svoje ciele, je zase druhá stránka. My tu bojujeme a ideme bojovať za naše práva. Nikoho iného!“ burcuje ďalej právnik Erik Géci, ktorý na samý záver svojho statusu dodáva: „Je čas sa posunúť priatelia. Ja idem do toho. Kto chce, nech sa pridá. Nie sme dezoláti, bojujeme iba za svoje práva. Dosť bolo (poprosím každého, tu nie je čas na hádky, podnecovanie, doťahovanie sa, ide o našu budúcnosť, egá bokom!!!)“

Mohutné proti covidové protesty a „divočina“ po celom svete, na Slovensku iba „letný vánok“ (VIDEÁ)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info