Sergej Lavrov plánuje v auguste navštíviť Maďarsko, Rakúsko a Taliansko
23 | 07 | 2021 I Imrich Kovačič / TASR

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov navštívi v auguste Maďarsko, Rakúsko a Taliansko. Oznámil to v piatok počas webinára o zahraničnej politike Moskvy.


"V západných krajinách mám mnoho priateľov, najmä medzi mojimi kolegami. Dostávam pozvánky na návštevu niektorých členských štátov EÚ. Napríklad na budúci mesiac navštívim tri krajiny, jednu po druhej: Maďarsko, Rakúsko a Taliansko," povedal Lavrov.

"Tí, čo majú sebaúctu a rešpekt pre svoju krajinu, svoju históriu a zahraničnú politiku, nepočúvajú byrokratov v Bruseli, ktorí sa pokúšajú všetkých stiahnuť na jednotnú protiruskú líniu," dodal šéf ruskej diplomacie.

Lavrov mal podľa vlastných slov dobré vzťahy aj s Josepom Borrellom, kým sa stal šéfom zahraničnej politiky EÚ. Údajne sa dobre porozprávali, aj keď Borrell navštívil Moskvu vo februári 2021.

"Keď sa však vrátil do Bruselu, bolo mu vysvetlené, čo je správne a čo nie," povedal Lavrov.

Nord Stream 2: Putin sa nad dohodou Bidena a Merkelovej len smeje, píšu americké médiá
Putin sa obával, že podmienky dohody medzi Spojenými štátmi a Nemeckom o ochrane ukrajinských záujmov sa po dokončení plynovodu Nord Stream 2 zmenia. Článok cituje portál PZ. Čítať ďalej
23 | 07 | 2021 | Tibor Sipos