HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Američania chcú vytvoriť super vojakov vďaka ruským génom

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Sny o vytvorení super vojakov boli neustále. Technológia ale až teraz umožňuje nielen vytváranie nadľudí úpravou genómov, no aj kyborgov. Znie to fantasticky? Práve sa to už deje. Uviedol Tsargrad.tv.

USA uskutočnili stovky, ak nie tisíce štúdií biomateriálov. Bolo opätovne potvrdené, že poverení vedci odoberali vzorky Rusom, aby pochopili, prečo sú ruskí vojaci vytrvalejší než „Amíci“.

USA však dodnes nedokázali rozlúštiť podstatu skutočnej „ruskej sily“. Skutočnosť, že mimovládne organizácie zhromažďujú biomateriály zástupcov etnických skupín v Rusku, bola známa už v roku 2017.

Rusko má dôkazy

Tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov uviedol, že ruské špeciálne služby majú informácie o takomto zbere biologických údajov. Niektorí odborníci sú presvedčení, že to povedie k vylepšeniu všetkých druhov biologických zbraní. Najmä v laboratóriách, ktoré sa nachádzajú na hraniciach Ruska.

Obraz budúcnosti na ceste budovania antiľudského sveta (Valentin Katasonov)

Expert Asociácie ruských vojenských politológov Andrej Koškin upozornil: „Ako vidíte, dnes už existujú závery uznávaných vedcov a špecialistov, ktorí môžu prísť s týmto druhom zovšeobecnenia. To je veľmi znepokojujúce. Úprimne povedané, pravdepodobne by si Rusko malo i v tejto oblasti zabezpečiť svoju zvrchovanosť. A chrániť informácie o biologických údajoch našich ľudí.

Nikto nepochybuje o tom, že ruský vojak je najlepším vojakom na svete. A skutočnosť, že po celé tie roky existuje snaha o vytvorenie univerzálneho vojaka, ktorému by bola injekčne podaná nejaká látka, vďaka ktorej by sa stal dvakrát až trikrát silnejším a sofistikovanejším vo svojich činoch, je snom tých, ktorí opakovane napínajú svaly. Sen jastrabov o vojnových konfliktoch. Najmä v štátoch, ktoré sú Rusku nepriateľské“.

Žeby rasová zbraň

Niektorí odborníci varujú aj pred možnosťou rasovej zbrane. Člen prezídia ruskej Rady pre zahraničnú a obrannú politiku Alexander Losev povedal: „Nie je náhoda, že Američania zhromažďujú DNA Rusov. Čo sa nepodarilo Hitlerovi, chcú dokončiť jeho nasledovníci“.

Americké jednotky sa ocitli pod „nepriamym“ raketovým útokom v blízkosti okupovaného ropného poľa v Sýrii

Tvrdá drina – tajomstvo ruskej sily

Zatiaľ, čo si Američania lámu hlavy, čo je za super schopnosťami Rusov a zhromažďujú biomateriály, Rusi sa vytrvalo venujú fyzickému tréningu. A už od detstva. Žiadna chémia, doping ani úprava genómu. Všetko, ako sa hovorí, len tvrdá drina.

Príkladom je detský vojensko-športový tábor s názvom Prieskumný prápor. Umožňuje deťom počas letných prázdnin cítiť sa ako v skutočných špeciálnych jednotkách. Mladí účastníci sa učia bojovať, strieľať a žiť v tvrdých sparťanských podmienkach. Chalanov to údajne neskutočne baví.

Jeden z nich, Nikolaj Kukajev, vysvetli: „Keď som sa chcel prihlásiť, nehľadal som na internete. Bol som práve v susednom tábore a tam som sa dozvedel o tomto. Môj dedko je vojak a chcem jednoducho ísť v jeho šľapajách“.

Kyborgovia za dverami

Sny o vytvorení super vojakov boli neustále. Technológia ale až teraz umožňuje nielen vytváranie nadľudí úpravou genómov, ale i vytvárať kyborgov. Znie to fantasticky? Ale to sa práve teraz deje.

Západ na myšlienke pracuje už dlhodobo. Preto ruskí odborníci vyzývajú, že treba pozerať dopredu. Pripomínajú, že je nutné predvídať a v maximálnej možnej miere zabezpečiť zvrchovanosť národných záležitostí Ruska. A ochrániť krajinu pred možnými hrozbami i tohto druhu.

Hrozí, že vznik silnej umelej inteligencie bude koncom ľudského druhu (Vladimír Malyšev)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info