HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

USA klesajú pomaly ale iste ku dnu (Alexander Dugin)

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Komentár Alexandra Dugina (Tsargrad.tv)

Jedinou nádejou pre USA je Amerika „veľkého prebudenia“ Donalda Trumpa. Amerika povstania a boja za skutočnú slobodu. Za slobodu od tých, ktorí ju uniesli, znásilnili a prekrútili jej pôvodné ideály.

Túžba po slobode v Amerike vyšla úplne nazmar. USA sú dnes podobné drogovo závislej osobe. V ich prípade na cudzej imperialistickej britskej ideológii, na falošnej a protiamerickej misii vývozu liberálnej demokracie v kombinácii s rozširovaním vojenských základní všade vo svete. Na oživenie Dňa nezávislosti potrebuje Amerika znova povstanie a opätovný boj za skutočnú slobodu.

Ako vždy, 4. júla oslávili USA Deň nezávislosti. V tento deň v roku 1776 bola prijatá Deklarácia nezávislosti Spojených štátov od bývalej metropoly Británie. Sviatok čisto protibritský a antiimperialistický.

Obyvatelia Spojených štátov nemajú spoločné ciele a hodnoty, ani spoločnú históriu (Vladimír Prochvatilov)

Prvá vec, ktorá mi príde na myseľ, je radosť Američanov, ktorí sa vtedy oslobodili od obludného kapitalistického dusného rasistického vykorisťovateľského Anglicka. Bašty svetového útlaku. Bolo to iste skvelé! Na svete pravdepodobne nebolo nič horšie ako britská Ríša zla“.

Nie každému však sloboda prospieva. Nie každý ju dokáže použiť pre dobro, hoci len samého seba.

Sloboda v službách kapitálu je zas len otroctvo

USA sa spočiatku usilovali vybudovať v Amerike niečo opačné ako bývalá metropola. Teda štát slobodných komunít, najčastejšie náboženských. Spoločným menovateľom takýchto spoločenstiev však bol kapitalizmus.

Teda pokračovanie toho istého anglického ekonomického systému. Vrátane otroctva, zúženie všetkého na všemohúcnosť peňazí, oligarchie a úplného duchovného a kultúrneho poklesu. Sloboda použitá v záujme kapitálu nie je sloboda, ale otroctvo.

Bývalý rakúsky vicekancelár Strache varuje pred „veľkým resetom“ (Steffen Munter)

Pokiaľ USA zostali okrajovou mocou, uzavretou samou do seba, bolo to prípustné. Nakoniec, nech si rôzni náboženskí sektári a extravagantní utopisti, ako sú povedzme Mormóni, žijú po svojom. Ale po Prvej svetovej vojne sa stalo niečo nenapraviteľné.

Niektorí britskí oligarchovia, ako napríklad rasista a imperialista Cecile Rhodes, zodpovední za africkú genocídu a nemilosrdné vykorisťovanie, videli, ako Britské impérium smeruje k úpadku. Rozhodli sa preto postaviť na jeho miesto svoju bývalú kolóniu. Teda USA.

A preto britskí imperialisti začali opäť meniť USA na svoj obraz. Tento raz už nie ako provinciu Londýna, ale ako centrum impéria.

Woodrow Wilson prorokom amerického globalizmu

Prezident Woodrow Wilson sa ujal úlohy proroka tejto americkej kapitalistickej ríše. Jeho 14-bodové vyhlásenie o úlohe Spojených štátov ako garanta svetovej demokracie sa stalo programom amerického imperializmu a globalizmu. Namiesto záruky slobody sa teda USA postupne zmenili na svetového hegemóna, žandára a diktátora.

Maďarsko vraj nemá čo hľadať v EÚ? (The Epoch Times)

Takže takou cestou sa napokon v dvadsiatom storočí USA i vybrali. Hoci so zaváhaniami. Republikáni a konzervatívci sa pokúsili vrátiť k starému dobrému izolacionizmu komunálneho štátu. Napríklad Patrick Buchanan s ľútosťou napísal: „V 20. storočí Spojené štáty získali takmer celý svet, ale stratili samé seba“.

A dopadlo to nakoniec tak, že aktuálne je prezidentom senilný liberálny maniak Joe Biden. Napriek tomu, že Donald Trump urobil a robí všetko, aby zachránil starú dobrú Ameriku.

Aby „všetko fungovalo“, to bolo „pôvodne americké“

Ale v jadre americkej identity, v jej počiatkoch, je úplne iná filozofia. V žiadnom prípade nie liberálne spasiteľstvo alebo kapitalistický imperializmus. Američania sú realisti a pragmatici. Dôležitejšie pre nich je, aby „všetko fungovalo“. Toto bolo kritérium ich pravdy. Nezáleží na tom, či sa to ukáže ako politicky správne alebo nie.

Tento druh pragmatizmu, ktorý nepredpisuje nijaké normy, je prvotnou vôľou americkej slobody. A veľmi príťažlivou. Nemá to nič spoločné s tým, čím sa dnes stala globalistická ultraliberálna netolerantná agresívna Amerika.

Lavrov varuje Washington: „Hovoriť s Ruskom z pozície sily nemá zmysel“

Takže namiesto Dňa nezávislosti je 4. júl pre moderné USA bohužiaľ Dňom závislosti. Závislosť nielen na drogách. Ale hlavne na cudzej imperialistickej britskej ideológii. Na falošnej a protiamerickej misii vývozu liberálnej demokracie. A navyše v kombinácii s rozširovaním vojenských základní všade vo svete.

Existuje aj druhá Amerika – Trumpova

Existuje však aj iná Amerika. Tá, ktorá je dnes v opozícii voči globalistom. Amerika republikánov a podporovateľov Trumpa. Amerika „veľkého prebudenia“. Chcel by som jej popriať povstanie a boj za skutočnú slobodu. Za slobodu od tých, ktorí ju uniesli, znásilnili a prekrútili jej pôvodné ideály.

Rumsfeld úmyselne spôsobil smrť tisícov vojakov pre vlastný prospech. Zaslúži si špeciálne miesto v pekle (Scott Ritter)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info