HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Imunológ Šinkora šokuje: Radím zložiť rúška u všetkých, ktorí sú vakcinovaní a imúnni. A u tých, čo sa neboja

Český imunológ Jiří Šinkora tvrdí, že naša imunita na koronavírus môže byť aj celoživotná. Zdroj: youtube.com

Počty nakazených koronavírusom klesajú aj u nás, a tak sa Slovensko pomaly vracia k ako tak normálnemu životu. Český imunológ Jiří Šinkora si myslí, že už je po všetkom. Rovnako si myslí, že rúška aj domáca izolácia boli najväčšou katastrofou.

„Som presvedčený, že v zásade je už po všetkom. Ukazujú to všetky čísla,“ konštatuje imunológ Šinkora píše český portál irozhlas.cz. Podľa imunológa to ukazujú nielen klesajúce počty nakazených, ale tiež prudko klesajúce počty ľudí v nemocniciach či počty umierajúcich.

Ak sa bude našej imunite koronavírus pripomínať, potom bude celoživotná!

Jiří Šinkora pochádza z okresu Náchod, ktorý patril k najhoršie postihnutým v Česku, no teraz je na presne opačnom konci a má najmenej novo nakazených. „Vírus ide republikou a tam, kde ste dobrí, budete zajtra zlí. Potom snáď dobrí a snáď navždy dobrí,“ konštatuje imunológ, ktorý rovnakú logiku vidí aj vo vývoji v Ázii, kde sa mnohé krajiny stretávajú s veľkým nárastom pozitívnych prípadov. „Pretože boli dobrí. To je presne to, čo sa stalo u nás v Náchode. My sme boli dobrí, potom to buchlo a teraz tam nie je nič,“ dodáva Šinkora, podľa ktorého ale získaná imunita vydrží dlho.

Bukovský šokuje: Človek, ktorý prekonal vírus SARS-CoV-2 má dlhodobú, zrejme až doživotnú imunitu (VIDEO)

„Úplne najlepšie bude keď zložíme rúška a koronavírus medzi nami začne cirkulovať. A bude sa tej imunite znovu a znovu pripomínať. Potom bude tá imunita celoživotná,“ šokujúco tvrdí imunológ. Šinkora poukazuje aj na to, že štyri ďalšie typy koronavírusov seniorom nič vážne nespôsobujú, pretože si ich pamätajú z čias, kedy boli deťmi. „Majú tú smolu, že keď im bolo 65, tak prišla piata vlna koronavírusu a oni sú v tom štádiu života, kedy je pre nich nový koronavírus smrtiaci. Je to ale generačná vec,“ vysvetľuje imunológ.

Výborné správy: Imunita voči koronavírusom môže pretrvávať roky

Odborníci miesto toho, aby opisovali reálny stav, tak iba strašili a strašia

Podľa Šinkoru dnes ľudia kvôli koronavirovým opatreniam žijú v sterilnejšom prostredí. A to viac ako predtým. „To je asi tá najväčšia katastrofa, ktorá vychádza z izolácie a nosenie rúšok. Naša imunita potrebuje podnety. Aby sme si ju udržali, najmä proti tzv. komenzálom, ktorí s nami žijú stále, potrebujeme reaktiváciu. Aby sa imunita trénovala, zosilňovala a zaostrovala,“ zdôrazňuje český imunológ a dodáva: „Radím zložiť rúška u všetkých, ktorí sú vakcinovaní a imúnni. A u tých, čo sa neboja.“

Doktor Lipták šokuje: U ľudí, ktorí nie sú rizikoví, ale aj u detí, je očkovanie nezmyslom! (VIDEO)

Šinkora tiež tvrdí, že kto sa bojí, má sa nechať zaočkovať. Verejnosť je podľa neho vystrašená, pretože odborníci namiesto toho, aby opisovali reálny stav, teda že ohrození sú len starí ľudia, ktorí by mali byť čo najlepšie chránení, tak strašili a strašia. „40, 50, 100 tisíc mŕtvych. Mrazničky na uliciach a deti ako toxický odpad. To tu všetko zaznelo. To sa dá dohľadať. Najväčším imunosupresívom je strach a stres. A ak sa niekto toho vírusu bojí, tak má ďaleko menšiu šancu, že sa s ním účinne vysporiada v prípade infekcie,“ tvrdí imunológ Jiří Šinkora.

Vedci dokázali, že imunita po prekonaní COVID-19 je o niečo silnejšia ako po vakcíne!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info