HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Väčšia časť rodičov na Slovensku je proti očkovaniu detí, odhalil prieskum

Očkovanie detí proti COVID-19 Slováci rázne odmietajú. Ilustračné foto / TASR

S očkovaním svojich detí mladších ako 16 rokov proti Covid-19 nesúhlasí polovica opýtaných. Zistil do prieskum agentúry Focus pre televíziu Markíza.

Rodičia detí pod 16 rokov v porovnaní s celou populáciou označili v prieskume viac možnosti skôr nie a určite nie. Urobilo tak 52,2 percenta a v porovnaní s celou populáciou to bolo o takmer dva percentuálne body viac, píšu Parlamentné listy.

Súhlasný postoj

Najväčšiu podporu má očkovanie detí pod 16 rokov u respondentov, ktorí sa hlásia k vládnej strane Sloboda a Solidarita (SaS), a to 60,2 percenta.

Súhlasný postoj s očkovaním detí do 16 rokov malo viac ako 50 percent opýtaných aj u podporovateľov strán Progresívne Slovensko (59,7 percenta), Kresťanskodemokratické hnutie (57,7 percenta), Za ľudí (57,4 percenta), Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (56,4 percenta) a Aliancia (52,6 percenta).

Na deblokácii ruského dlhu sa nabalila Mečiarova vláda. Dnes ešte musí Bratislava Moskve časť peňazí vrátiť!

Takmer 48 percent podporovateľov hnutia Sme rodina je proti očkovaniu detí mladších ako 16 rokov.

Kde má očkovanie detí najmenšiu podporu?

Očkovanie má najmenšiu podporu u ľudí, ktorí sa hlásia k hnutiu Republika a Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko. Z podporovateľov hnutia Republika je proti tomuto očkovaniu 79,7 percenta a z podporovateľov strany ĽSNS je proti 76,8 percenta opýtaných.

U podporovateľov strán Hlas – sociálna demokracia vyjadrilo nesúhlas s očkovaním detí pod 16 rokov 62,7 percenta respondentov a u podporovateľov Smer – sociálna demokracia je to 58,7 percenta opýtaných.

Drgonec: Režim pritvrdzuje! Sudca bez rúška je už odsúdený, ale povinnosť nosiť ho neexistuje

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info