HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Covid deti neohrozuje, vakcína áno: V čom je teda pointa očkovania detí? Pýta sa advokát Gürtler

Ilustračná fotokoláž: HD, Zdroj: pixabay.com / fb Vladimir Gurtler

Vladimír Gürtler je advokát a zakladateľ strany 7 statočných. Netají sa kritickým postojom k vakcinačnej stratégii. Právnik, ktorý tvrdí, že covid ho zaujíma najmä profesionálne, z hľadiska „porušovania práv a slobôd občanov“. Na sociálnej sieti upozornil na zaujímavé súvislosti.

„Ak sa nemýlim, tak samotné očkovanie neznamená, že zaočkované osoby sa nemôže nakaziť covidom a nemôžu ďalej šíriť covid,“ začína príspevok Gürtler.

A ďalej píše: „Ak sú verejne prezentované informácie správne, tak očkovanie má zabrániť ťažkému priebehu choroby, ak očkovania osoba dostane covid.

Zaujíma ma preto, z akého dôvodu deti, ktoré skoro nikdy doteraz nemali ťažký priebeh covid sú nútené, aby boli očkované?“

Julo Viršík bol pred mesiacom očkovaný AstraZenecou. Teraz mnohí špekulujú. Mohlo to súvisieť?

Výhoda očkovania detí

„Úplne seriózne by ma zaujímalo vysvetlenie skutočných odborníkov, prečo majú byť malé deti očkované proti covidu? Deti nezomierajú na covid, môžu bezpríznakovo covid prenášať a covid môžu dostať aj po očkovaní, to znamená aj po očkovaní, ak covid dostanú, môžu ho ďalej deti bezpríznakovo prenášať. V čom je teda pointa očkovania deti?“ Pýta sa advokát.

Ak to EMA povolí, budeme očkovať už aj 12-ročné deti! Súhlasí s tým len 35 percent rodičov!

Povinná školská dochádzka pre vybraných?

„Právna situácia napríklad v budúcnosti: Otec žiada očkovanie svojho dieťaťa, matka ho odmieta, škola nepustí dieťa do školy bez očkovania.

Čo sa bude ďalej diať s dieťaťom v takzvanej demokratickej spoločnosti?“ Zamýšľa sa Gürtler a dodáva, že chápe očkovanie smrteľne ohrozených – rizikových skupín.

Zdravotné poisťovne radia zdravých medzi chronicky chorých! Dôvod? Chcú očkovať!

Situácia v Británii

No ako sám dodáva, podľa informácií zverejnených v Denníku N „Spoločnosť britských pediatrov v tejto súvislosti vydala prehľadné odporúčania pre deti, rodičov a vychovávateľov.

Tou hlavnou radou je zaočkovať čo najviac detí a dospievajúcich, pre ktorých bude vakcína prístupná.

Británia pozastavila očkovanie detí vakcínou od AstraZeneca

O riziku smrti hovorí priamo mainstream

Zatiaľ sa to týka len mRNA vakcíny Pfizer, u ktorej sa už potvrdilo, že je pre túto vekovú skupinu účinná a bezpečná. Očkovanie je dôležité vykonať skôr, ako pôjdu v septembri znovu do škôl.

Hoci dnes už je známe, že väčšina detí infikovaných vírusom zostáva bez vážnejších príznakov, deti môžu byť prenášačmi a navyše sa u niektorých po prekonaní ochorenia môže objaviť takzvaná multi-systémová zápalová odpoveď (MIS-C), ktorá môže byť smrteľná.“ Dodáva na záver advokát Gürtler.

Indická vláda vyhlásila, že žiadny „indický variant“ COVID-19 neexistuje!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info