HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Čaputová, Kollár ani Heger zjavne nehovorili o stretnutí v SIS pravdu! Vyplýva to z analýzy Igora Cibulu

Igor Cibula / Facebook (self)

Ani jeden z ústavných činiteľov, ktorí sa zúčastnili 17. mája tajného stretnutia v SIS, nehovoril pravdu, píše vo svojom statuse na sociálnej sieti Telegram Igor Cibula.

Skutočnú príčinu tajného stretnutia podľa neho naznačuje fakt, že na stretnutí bol prítomný generálny riaditeľ sekcie kontroly a inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR plk. JUDr. Adrián Szabó.

Cibula ako bezpečnostný analytik a odborník na bezpečnostné a spravodajské služby, vysvetľuje, že Úrad inšpekčnej služby je osobitnou súčasťou Policajného zboru s pôsobnosťou pre celé územie Slovenskej republiky. Jeho úlohou je odhaľovanie, vyšetrovanie a skrátené vyšetrovanie trestných činov príslušníkov Policajného zboru a príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže (s účinnosťou od 1. februára 2019). V pôsobnosti Úradu inšpekčnej služby je aj vyšetrovanie a skrátené vyšetrovanie trestných činov príslušníkov Finančnej správy /colníkov/ (s účinnosťou od 1. januára 2020).

Zurian: Boja sa pravdy. Začína sa tu kriviť právo a toto je výsledok!

Úrad inšpekčnej služby plní tiež v rozsahu vymedzenom ministrom vnútra Slovenskej republiky úlohy na úseku vnútornej kontroly, finančnej kontroly, ochrany osobných údajov, vybavovania sťažností, vybavovania petícií a úlohy zodpovednej osoby podľa osobitných predpisov v pôsobnosti Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, dodáva Cibula.

Ani jeden z ústavných činiteľov, ktorí sa zúčastnili tajného stretnutia v SIS, podľa tohto Cibulovho tvrdenia teda zjavne nehovoril úplnú pravdu. Prezidentka totiž písomným vyhlásením uviedla, že „Predmetom stretnutia nebol prípad bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského a ani žiadne iné ‚živé‘ prípady, ktoré dnes riešia orgány činné v trestnom konaní,“

Boris Kollár ako predseda parlamentu uviedol, že stretnutie bolo iniciované za účelom, aby čelní predstavitelia štátu spoločne prediskutovali otázky ohľadne aktuálneho diania. „Držíme sa kréda, ktoré sme občanom sľúbili, že pred zákonom sme si všetci rovní a pre nikoho neplatia žiadne výnimky. Presne v tomto duchu a s týmto cieľom sa na pôde SIS uskutočnilo pondelkové pracovné stretnutie,“ skonštatoval.

Iza Bela: v krátkej dobe vypláva na povrch pravda o ich stretnutí aj s čím sa tam oboznámili

No a premiér Heger to povedal presne tak, aby bolo jasné, kto je tu vinný: „Ide vlastne o „mocensko-spravodajskú hru“, ktorú opakovane spomínajú predstavitelia Sme rodina. Tvrdia, že bývalý riaditeľ SIS Vladimír Pčolinský odhalil komplot v polícii, a preto sa mu NAKA pomstila zatknutím.“, uviedol pre denník N.

Prečo sa tam však zúčastnil aj generálny riaditeľ sekcie kontroly a inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR plk. JUDr. Adrián Szabó zatiaľ nikto nevysvetlil. Jediným vysvetlením tak môže byť iba následná policajná akcia NAKA, zameraná na zadržanie bývalého riaditeľa Branislava Zuriana.

Ten je momentálne v zahraničí, odkiaľ postupne prenikajú na verejnosť správy a informácie k celej záležitosti. Tie v kontexte s ostatnými medializovanými informáciami postupne dokresľujú obraz toho, čo sa na Slovensku v skutočnosti deje. Politická mašinéria tohto štátu pravdepodobne zneužíva orgány činné v trestnom konaní na svoje politické ciele a účely.

Prebieha tu totálny rozklad štátu a mainstream sa tvári, že sa nič nedeje (Imrich Kovačič)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info