HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Členov vlády neobsluhujeme! Malá reštaurácia vyhlásila vojnu slovenskej vláde

Fotokoláž: HD, Zdroj: fb Rasťa Anguš / fb Matovičov cirkus

Majiteľ reštaurácie v Banskej Štiavnici – Rastislav Anguš sa rozhodol, že v jeho podniku neobslúžia členov vlády a pandemickej komisie. Reaguje na diskriminačné opatrenia a Matovičov výrok, ktorým označil podnikateľov v gastronómii za podvodníkov.

Ako informuje portál Trend, na čiernej tabuľke pri vstupe do reštaurácie visí nápis „Členovia vlády a pandemickej komisie nebudú obslúžení“. Majiteľ Anguš priznáva, že je nahnevaný. A vraj nie je jediný:

„Chápem, že zatvorenie reštaurácií bolo potrebné. Kroky našej vlády však boli absurdné. Nikto sa nás nepýtal na názor, nás – myslím teraz ľudí z praxe.“

Oklamali nás! Pomoc pre gastrosektor je stále v nedohľadne, tvrdí iniciatíva 10 pre gastro

Chaos a absurdnosti opatrení

„V novembri mohli byť otvorené interiéry o niečo dlhšie. Ľudia nemuseli sedieť na terasách a drkotať zubami. Alebo mohli zatvoriť už vtedy, presne ako v Rakúsku. Dlho to naťahovali, vírus sa šíril. Už vtedy mohol byť lockdown.

My sme boli nastavení tak, že ani v januári neotvoríme. Ani nás to veľmi nemrzelo, je to z hľadiska tržieb najslabší mesiac v roku. Avšak prišli sme o február, keď je Valentín, potom o marec, keď sa už život na terasách za bežných okolností rozbieha. A to len preto, že lockdown sa nezačal v decembri.“ Uvádza podnikateľ.

Majitelia 40 gastro prevádzok v Košiciach sa postavili na odpor a otvárajú

Keď plagiátor hovorí o podvodníkoch

Pre svojskú formu protestu sa pán Anguš rozhodol, pretože sa ho dotkli slová ešte bývalého premiéra: „Najmä preto, že bývalý premiér o nás hovorí, že sme podvodníci. Áno, brigádnikov berieme na dohodu, ale vysvetlím, prečo to tak je a čo by sa malo zmeniť, aby sa to nedialo.

Takéto titulovanie ma uráža. Veľa vecí nefunguje aj v iných odvetviach, o tých sa nevyjadruje nijako. Na druhej strane to hovorí človek, ktorý je plagiátor. To je vrchol. Nemám, čo k tomu dodať.“ Uzatvára podnikateľ.

Poznámka na okraj

Poznámka HD: Igor Matovič vo svojom vydavateľstve Regionpress tiež nemal žiadnych zamestnancov. Všetci ľudia preňho pracovali na živnosť a dokonca im často nevyplatil ani dohodnutú mzdu. Úrady proti Regionpressu začali aj preverovanie, či sa nedopúšťa deliktov na úseku daní a odvodov. Neskôr bol prípad pozametaný pod koberec.

Matovič napokon vydavateľstvo predal za približne 11 miliónov eur. Všetky peniaze má údajne na konte jeho manželka Pavlínka.

V Čechách otvorili stovky barov a reštaurácii napriek zákazu, slovenské gastro reaguje tiež

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info