HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

„Svetová ríša“ USA sa rozpadá rovnako, ako zanikli všetky tyranie pred ňou

Ilustračný obrázok © Shutterstock

„Svetový poriadok pod kontrolou USA je v podstate svetové bezprávie. Keďže v skutočnosti nemá žiadnu oporu v medzinárodnom práve,“ vraví ruský senátor Alexej Puškov. Informuje portál Ria.ru.  

Ruský senátor Alexej Puškov napísal na sociálnej sieti Telegram, že začiatok kolapsu svetového poriadku na čele s USA s ich najbližšími spojencami je už očividný.

Podľa neho takzvaný „svetový poriadok založený na pravidlách“ nemá nič spoločné s Chartou Organizácie spojených národov a medzinárodným právom. Je svojvoľný, pretože tieto takzvané „pravidlá“ sú ustanovené vo Washingtone.

Ideologická lož USA

„Ide o ideologický podvod, ktorý umožňuje USA domáhať sa zákonnosti svojej nadvlády. Tento samozvaný svetový poriadok neposkytuje žiaden medzinárodný mier. Je to čistá lož,“ napísal Puškov.

Agresia NATO voči Rusku. „Hra s ohňom“ (Hans-Georg Münster)

Ruský senátor pripomenul, že táto organizácia“ medzinárodných vzťahov spôsobila vojny vo Vietname a Afganistane. Priniesla agresiu proti Juhoslávii, Iraku a Líbyi. Ďalej prevrat na Ukrajine a pokus oň vo Venezuele. Dôkazom „fungovania“ doterajšieho systému je i občianska vojna v Sýrii a ďalšie krvavé konflikty.

USA nezastavia chod dejín

„Aj tento svetový poriadok sa raz skončí. Dejiny to potvrdzujú. Každá nadvláda a svojvôľa podobných predchádzajúcich ríš sa totiž skončila vždy neslávne. USA chcú zastaviť dejiny. Avšak to je nemožné. Aj ich svetový poriadok je odsúdený na zánik. V skutočnosti sa už teraz rozpadá,“ komentoval Puškov.

„Svetové bezprávie“ organizované USA

Vplyvný ruský senátor dodal, že svetový poriadok pod kontrolou USA je v podstate „svetové bezprávie. Keďže v skutočnosti nemá žiadnu oporu v medzinárodnom práve.

Ruský minister zahraničných vecí Lavrov oznámil, že vzťahy s EÚ sú zničené, neexistujú v žiadnej podobe

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info