fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

WHO je s čínskymi vakcínami Sinopharm a Sinovac spokojná, pomôžu únii v očkovacej kríze?

Čínska spoločnosť Sinovac oznámila, že jej vakcína je účinná aj u detí / TASR
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) uviedla, že údaje, ktoré poskytli čínske firmy Sinopharm a Sinovac, naznačujú, že ich vakcíny zodpovedajú požiadavkám WHO na účinnosť pri zozname na urgentné použitie. Informuje portál RT.

Alejandro Cravioto, predseda Strategickej poradnej skupiny expertov WHO (SAGE), v stredu uviedol, že WHO pravdepodobne do konca apríla vydá odporúčania pre čínske vakcíny.

„Informácie, ktoré spoločnosti verejne zdieľali na stretnutí SAGE minulý týždeň, jasne ukazujú, že majú úrovne účinnosti, ktoré by boli kompatibilné s požiadavkami WHO.“ Uviedol Cravioto na ženevskom spravodajskom brífingu.

Správa WHO o pôvode Covidu mnohé krajiny neuspokojila. Žiadajú ďalšiu analýzu

„A, samozrejme, majú všetky údaje o bezpečnosti. Ktoré dokazujú, že táto vakcína by pri použití nespôsobila u ľudí žiadne škody,“ poznamenal odborník. Cravioto však varoval, že „u obidvoch vakcín chýbali údaje o starších vekových skupinách a o osobách s komorbiditou“. Aby bolo možné pochopiť vplyv na subpopulácie, budú potrebné ďalšie štúdie bezpečnosti a účinnosti.

Očkovacie látky vyrobené týmito dvoma spoločnosťami sa široko používajú po celom svete vrátane Číny, kde bolo v súčasnosti podaných viac ako 100 miliónov injekcií.

Veľký prielom! Vedci určili gén zodpovedný za jednu z najsmrteľnejších foriem rakoviny prsníka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info