fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Vladimír Pčolinský má vraj medzi novinármi vytvorenú sieť, ktorá ho chráni. Všili ste si to mediálne ticho?

Situácia okolo zadržaného šéfa SIS Vladimíra Pčolinského sa poriadne zamotáva. FOTO TASR - Martin Baumann

Stránka Fakty a dôkazy, ktorá priniesla aj informáciu o drahom bývaní Moniky Tódovej, prináša ďalšie šokujúce informácie. Upozorňujú, ako médiá nápadne chránia V. Pčolinského. O jeho kauze informujú len okrajovo. Autor článku podrobne popisuje sieť novinárov, spolupracovníkov, ktorú má bývalý riaditeľ SIS vytvorenú. Tá ho chráni aj dnes.

„Včerajšie média priniesli správu, podľa ktorej Najvyšší súd SR rozhodol, že bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský ostáva vo väzbe.“ Informuje autor článku a všíma si podozrivo vlažnú reakciu médií. Informovali o tom iba okrajovo. „Nikto nerozoberá možných komplicov Pčolinského, neanalyzuje možné následky fungovania jeho súkromnej “siete.“ píše autor. Ten vzápätí upozorňuje, že Vladimír Pčolinský má medzi novinármi vytvorenú doslova sieť, ktorá mu pomáha. Ide rad radom a nikoho nešetrí

TV Markíza, TV JOJ a RTVS

V TV Markíza je údajne kontaktom Pčolinského Martina Töröková. Tá sa s ním podľa autora pozná dlhodobo a dokonca sa vraj zvykli aj navzájom navštevovať. „V minulosti jej Pčolinský predal svoj byt na Podjavorinskej ulici,“ informuje autor. To však nie je jeho jediný pomocník, v Markíze sa vraj vždy môže Pčolinský spoľahnúť aj na Zuzanu Ferenčákovú. „Pčolinský ju nevyužíval na priamo, ale využil fakt, že sa “zblížila” s právnikom Františkom Polákom (bývalý príslušník SIS).

Odmietla som jeho perverzné návrhy, a teraz mi ide o život, hovorí Zsuzsová o Lipšicovi

Cez Poláka Pčolinský cielene posúval Ferenčákovej informácie, ktoré chcel zverejniť. Prepojenie fungovalo aj opačným smerom, keďže Ferenčáková má dobré vzťahy na NAKA, takže takým spôsobom Pčolinský získaval informácie z policajného prostredia. Františka Poláka zvykol využívať Pčolinský aj na “kontrolu” Ferenčákovej, aby nezverejnila informácie, ktoré by mohli poškodiť jeho “priateľov” v SIS a Policajnom zbore,“ informuje autor článku.

Z prostredia polície

V TV JOJ je blízkym kontaktom Pčolinského údajne Samuel Migaľ. „Ten pochádza z Vranova nad Topľou a na strednej škole bola jeho učiteľkou Marcela Pčolinská (matka Vladimíra Pčolinského). V období, keď bol 1. viceprezidentom Policajného zboru Ján Vaľo a riaditeľom Úradu pre boj proti organizovanej kriminalite Peter Krajíček, dodával Pčolinský Migaľovi zaujímavé informácie z prostredia polície,“ píše autor článku.

Aj Dárius Haraksin je vraj odberateľom informácií od Pčolinského. Priateľský vzťah má Pčolinský údajne aj s bývalým riaditeľom spravodajstva TV JOJ, Rolandom Kubinom.

Kontaktom Pčolinským v RTVS je údajne Petra Klimešová: „Ide o bývalú partnerku bývalého garanta vyšetrovacieho tímu “Gorila” Rudolfa Cádru, ktorý v súčasnosti pracuje v advokátskej kancelárii Evy Mišíkovej.“

Spravodajské portály

V Denníku N je údajne hlavnou spolupracovníčkou Vladimíra Pčolinského, M. Tódová. „Okrem toho, že presne ako Pčolinský si žije vysoko nad to, čo papierovo zarába, spája ich aj spolupráca pri vynášaní a zverejňovaní informácií z policajných spisov,“ informuje autor. V N-ku má vraj Pčolinský aj ďalšieho ťažného koňa, Miroslava Kerna (v tom čase SME). „Konkrétne ide o kauzu “tunelovania Vojenského spravodajstva”, kde Pčolinský riadil medializáciu tejto kauzy prostredníctvom už spomínaného Kerna a Martiny Ruttkayovej (v tom čase Hospodárske noviny),“ píše.

Politikovi Lipšicovi na čele špeciálnej prokuratúry nedôveruje až 62 percent ľudí!

„Áno, čítate správne, Ruttkayová v minulosti spolupracovala nielen s Marianom Kočnerom, ale aj s Vladimírom Pčolinským. Pčolinský obom novinárom odporučil, aby podali trestné oznámenie, pričom trestné oznámenie, ktoré podala Ruttkayová a jej následný výsluch mali za následok obvinenie súčasného ministra vnútra Romana Mikulca, keďže Ruttkayová poskytla informácie, ktoré identifikovali Mikulca ako jej kontakt. Pčolinskému v tejto kauze išlo o upriamenie pozornosti na Ľubomíra Skuhru (v tom čase riaditeľ VOS) a o zakrytie aktivity Róberta Benkovského, ktorý figuroval v známej správe o tunelovaní (Benkovský je “priateľom priateľov” Pčolinského),“ šokuje „insajderskými“ informáciami autor zo stránky Fakty a dôkazy.

Bariak

Pčolinského priateľom v redakcii Aktuality.sk je zas vraj Ladislav Bariak. „Spolupráca funguje vzájomne, Pčolinský posúval Bariakovi rôzne informácie z politického prostredia a Bariak ho zas informoval o tom, kto a čo v redakcii plánuje publikovať. Bariak má dobré vzťahy aj v iných redakciách, čo umožňovalo Pčolinskému mať prehľad o tom, čo sa deje v iných redakciách,“ informuje dobre informovaný redaktor portálu.

V rámci denníka SME sú Pčolinskému priaznivo naklonení Roman Cuprík, Adam Valček a už vraj rozbehol spoluprácu aj so Zuzanou Kovačič Hanzelovou. Tá ochotne Pčolinskému poskytla miesto v médiách po tom, ako ho Peter Tóth obvinil z vynášania informácií z vyšetrovacích spisov,“ podáva ďalšie informácie autor článku.

„Jana Šimíčková, redaktorka z Plus 7 dní, mala údajne s V. Pčolinským dokonca osobný vzťah. Po ukončení vzťahu Pčolinský za asistencie príslušníkov Policajného zboru spravodajsky Janu Šimíčkovú rozpracoval, pátral po jej zdrojoch, okrem toho vedome šíril o nej nepravdivé informácie s cieľom poškodenia jej osoby,“ šokuje autor.

Prostredie silovo-informačných zložiek

Pčolinský má okrem svojich dobrých kontaktov v médiách svoje spojky aj z prostredia silovo-informačných a iných zložiek.

Harabin: Vladimír Pčolinský bol popredným členom Lipšicovej organizovanej skupiny

„Udržiava vraj priateľské vzťahy s Petrom Krajíčkom (bývalý zástupca riaditeľa ÚBOK, legalizant SIS, v období ministrovania Daniela Lipšica – riaditeľ ÚBOK, následne opäť v legalizácii SIS, potom náčelník Mestskej polície Bratislava a napokon námestník SIS). Pritom v minulosti bolo medializované, že Peter Krajíček požičal milión slovenských korún po svojom prvom odchode z PZ Ladislavovi Borárosimu, obvinenému v kauze pozemkovej mafie, ktorý má blízko k zločineckej skupine “sýkorovci”,“ dozvedáme sa.

Vaľo

„Ďalším dobrým priateľom Pčolinského je údajne Ján Vaľo, bývalý 1. viceprezident Policajného zboru, potom pridelenec PZ v Českej republike, aktuálne riaditeľ odboru bezpečnosti v SEPS, ktorého Pčolinský často navštevoval aj doma. V prípade, že o Vaľovi vychádzali negatívne novinárske články, bolo úlohou Pčolinského identifikovať zdroj negatívnych informácií,“ píše autor ďalej.

„Ešte donedávna bol blízkym spolupracovníkom Pčolinského Boris Beňa, bývalý riaditeľ inšpekcie Ministerstva vnútra, potom pridelenec PZ v Rumunsku, následne riaditeľ inšpekčného odboru SIS, neskôr zástupca riaditeľa SIS. Aktuálne sa nachádza vo väzbe, kde vypovedá proti Pčolinskému. Pritom paradoxom je, že za svoju kariéru vďačí Beňa práve Pčolinskému a Lipšicovi, ktorí sa mu odmenili za to, že zabránil odhaleniu mimomanželského pomeru Daniela Lipšica s banskobystrickou právničkou. Vlastne ani nezabránil, len oddialil, nakoľko milostná komunikácia Daniela Lipšica bola predsa len zverejnená,“ šokuje ďalej autor.

Pčolinský má priateľské vzťahy aj s Michalom Buraľom (bývalý príslušník polície a SIS), ktorý mu v rozpore so zákonom poskytoval informácie z predmetných zložiek,“ píše redaktor portálu.

Peter Tóth: „Kauzu Čistý deň zosnovala zločinecká skupina v zložení Pčolinský, Kollár, Lipšic a Jurika“

Priatelia Grendel a Lipšic

„Nesmieme zabudnúť ani na súčasného podpredsedu parlamentu a predsedu Výboru NR SR pre kontrolu SIS Gábora Grendela. Jeho vzťahy s Pčolinským sa vyprofilovali počas ich spoločného pôsobenia na MV SR. Pčolinský Grendelovi pomáhal s mediálnou politikou, dával mu odporúčania, s ktorými novinármi má komunikovať a akou formou. Grendelovi tiež zabezpečoval informácie z PZ pre vytipovaných novinárov ako Marek Vagovič, Marián Lechan, Zuzana Petková, Branislav Dobšinský, Martin Linhart. Pre niektorých (napr. Vagoviča) žiadal Grendel od Pčolinského dokonca vykonanie nelegálnych lustrácií,“ informuje autor článku.

„O spolupráci Daniela Lipšica a Vladimíra Pčolinského nemusíme vôbec písať, keďže Pčolinský už dlhodobo sprevádza Lipšica na každom kroku,“ dodáva autor.

Kto s Pčolinským nespolupracuje?

„Nie všetci však boli ochotní byť Pčolinskému nápomocní,“ informuje autor. „Napríklad v čase ministrovania Daniela Lipšica na Ministerstve vnútra (2010 – 2012) Pčolinský žiadal prezidenta PZ Jaroslava Spišiaka, aby polícia nevyšetrovala podvod pri zbieraní podpisov pri registrácii politickej strany 99 %. Napriek tejto intervencii Pčolinského Spišiak vec chcel riadne vyšetriť, napokon musel zasiahnuť minister Daniel Lipšic a až potom išiel prípad “do stratena”,“ prekvapuje autor článku a záverom sľubuje ďalšie pokračovanie. Zdá sa, že tieto odhalenia teda nebudú posledné.

Lipšic reaguje na zadržanie priateľa a kolegu Pčolinského: Vypovedal proti nemu môj klient Beňa

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info