Vytočený Mesík píše Europarlamentu: "Škodlivý Remdesivir za miliardy schválite a lacný účinný Ivermectin nie?"
23 | 03 | 2021 I Ivan Brožík

Európska lieková agentúra (EMA) neodporučila používanie ivermectinu na prevenciu a liečbu choroby COVID-19. "Len veľmi naivní ľudia môžu stanoviská EMA považovať za výraz odbornosti," vyhlásil na margo toho analytik a vyštudovaný lekár Juraj Mesík.


"To nie je náhoda – je to výsledok politík väčšiny európskych vlád,” kritizuje vo vyjadrení pre portál parlamentnelisty.sk Mesík liekovú agentúru.
Ako minúť miliardu

"Schválenie Remdesiviru EMA-ou otvorilo cestu k rýchlemu nákupu 500 000 jeho balení Európskou komisiou za viac ako miliardu eur." Ivermectin má podľa Mesíka jedinú chybu – že je lacný ako piesok.

Mesík pripravil stanovisko, ktoré posiela poslancom Európskeho parlamentu. Tu je, tak, ako ho publikovali parlamentneisty.sk.

Stanovisko k vyhláseniu Európskej liekovej agentúry k použitiu ivermectinu v liečbe a prevencii COVID-19

Mesík: V počte mŕtvych sme už predbehli nielen Mexiko a Španielsko, ale aj Bangladéš!
16 | 03 | 2021 | Jozef Uhlárik

Iba politickí nominanti

"Európska lieková agentúra (EMA) je odborne sa tváriaca politická inštitúcia. Celá jej 36-členná manažérska rada (Management Board) pozostáva z politických nominantov členských štátov EU, Európskej komisie a Európskeho parlamentu. Jej stanoviská odrážajú politické záujmy a nie odbornú expertízu – tá je vo svojej podstate na úrovni odbornosti slovenského, českého či maďarského ministerstva zdravotníctva.

Len veľmi naivní ľudia môžu stanoviská EMA považovať za výraz odbornosti.
Remdesivir má nežiaduce účinky

EMA je tá inštitúcia, ktorá 25. 6. 2020 schválila remdesivir na liečbu ochorenia COVID 19 v Európe. Už vtedy bolo z vedeckej práce Wanga a kol. uverejnenej v The Lancet známe, že remdesivir nie je pri liečbe covidu účinný a má výrazné nežiadúce účinky. Schválenie použitia remdesiviru EMA-ou otvorilo cestu k rýchlemu nákupu 500 000 jeho balení Európskou komisiou za viac ako miliardu eur.

Dnes je so 600 000 mŕtvymi Európska Únia územím s najviac mŕtvymi na covid na celom svete. To nie je náhoda – je to výsledok politík väčšiny európskych vlád.

Mesík: "Všetko záleží od architekta slovenského národného masakru, hlavného plagiátora Matoviča"
14 | 03 | 2021 | Ivan Brožík

Najúčinnejší je Ivermectin

Ivermectin je podľa aktuálne 72 publikovaných vedeckých prác zďaleka najúčinnejší dostupný liek na profylaxiu, včasnú aj neskorú liečbu COVID-19. Je to 40 rokov známe liečivo, boli ho podané skoro 4 miliardy dávok a bez vážnych vedľajších účinkov ho užívali stovky miliónov ľudí. Dávno je na zozname základných liečiv WHO a štúdie ukázali jeho bezpečné užívanie dokonca aj u detí vo veku od 1 do 64 mesiacov a u tehotných žien.

V kombinácii s vitamínom D, C, zinkom, aspirínom a ďalšími látkami  predstavuje vysoko účinnú cestu profylaxie aj liečby COVID-19. Túto liečbu už poznajú a úspešne používajú aj lekári na Slovensku.
Veľký "nedostatok" Ivermectinu

Ivermectin má len jednu, ale z pohľadu niektorých úradov zásadnú chybu: pri cene menej ako euro na liečbu jedného pacienta je „dirt cheap“ – lacný ako piesok. Nik na ňom nezbohatne.

Vyhlásenie EMA proti použitiu ivermectinu pri liečbe a profylaxii covidu z 22. marca 2020 je v priamom rozpore s poznaním svetovej vedy, presne tak, ako bolo v rozpore s poznaním svetovej vedy aj schválenie neúčinného remdesiviru EMA-ou 25.6. 2020 vedúce k jeho masovým nákupom Európskou komisiu.

Motivácia vyhlásenia EMA z 22. marca 2021 je s najväčšou pravdepodobnosťou komerčná, tak ako tomu bolo aj pri remdesivire.

"Povinné testovanie je katalyzátor šírenia epidémie na Slovensku. Riešením je vitamín D," tvrdí Mesík
Niečo na Slovensku robíme zle. Vieme všetci, čo to je, ale tí, ktorí to môžu zastaviť, sa boja. Toho, kto to nariadil. A lámaním ústavy a s pomocou polície a vojska si to naďalej vynucuje. Čítať ďalej
12 | 03 | 2021 | Ivan Brožík

Pandémia - zlatá baňa

Pandémia COVID-19 je pre niektoré farmaceutické firmy to isté, ako svetová vojna pre výrobcov zbraní a munície: zlatá baňa. Vysoko účinný, lacný a bezpečný ivermectin vyrábaný za pár desiatok centov po celom svete desiatkami rozličných firiem je pre tieto firmy a im zaviazaných politikov „verejný nepriateľ číslo 1“.

V hre sú miliardové zisky niekoľkých bohatých firiem a tiež živobytie nimi dlhodobo systematicky korumpovaných lekárov a akademikov.

Kampaň spochybňovania ivermectinu a pokusy o presadenie zákazov jeho dovozu v celej Európe budú preto pokračovať ďalej bez ohľadu na stovky tisíc zmarených ľudských životov a milióny ľudí s vážne poškodeným zdravím.

MUDr. Juraj Mesík

(Medzititulky red. HD.)

Mesík: Nedostatok lacného iveremctinu vláde zrejme vyhovuje
Ivermectin je na Slovensku podpultový tovar. Podľa analytika a lekára Juraja Mesíka je u nás umelo udržiavaný nedostatok tohto liečiva. Myslí si, že ak štát dováža desiatky miliónov zbytočných testov, posiela armádne lietadlá na dovoz neschválených... Čítať ďalej
09 | 03 | 2021 | Diana Zaťková