HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Google chce pribrzdiť blogerov daňami

Ilustračný obrázok / Google

Ak blogeri do záveru mája 2021 Googlu neposkytnú požadované informácie, môže od nich spoločnosť vyžadovať až 24-percentnú daň z ich celkových zárobkov z YouTube. Uviedol Tsargrad.tv.

Americký gigant Google, ktorý prevádzkuje službu YouTube, má v úmysle „priškrtiť“ zahraničných blogerov daňami. Vyplýva to zo zámeru zverejnenom na oficiálnej webovej stránke spoločnosti.

Podľa predbežného návrhu Googlu môže spoločnosť začať zrážať daň z reklamy blogerov mimo USA už v lete 2021. Google zamýšľa zdaňovať autorov mimo USA už v júni 2021. Čo bude mať prirodzene vplyv na príjmy blogerov.

Štvrtinová daň je začiatok likvidácie

Blogerom bolo oznámené, aby do 31. mája 2021 poskytli AdSense príslušné daňové informácie, aby „spoločnosť Google mohla určiť správnu výšku dane, ktorá sa má odpočítať. Ak existuje“.

Čína, kybernetická vojna s USA a zbrane s umelou inteligenciou (Peter Schweizer)

V prípade, že tieto informácie blogeri Googlu do 31. mája 2021 neposkytnú, môže spoločnosť vyžadovať odpočet až 24 % z celkových zárobkov blogerov na YouTube.

Je Google zákonom USA?

A teraz príklad, ktorí Tsargrad.tv zažil na vlastnej koži. Internetový prenos Tsargrad.tv začal YouTube blokovať v okamihu, keď dosiahol sledovanosť milión divákov. Zástupcovia služby a vlastník služby Google najprv na námietky nereagovali.

Až po verejnom prepuknutí škandálu v iných médiách a po otvorení prípadu ruským regulačným úradom Roskomnadzor Google oznámil, že linku zablokovali „podľa právnych predpisov USA“.

Portál Tsargrad.tv sa napokon rozhodol podať na spoločnosť Google žalobu. Aj takto sa snaží upovedomiť ruské orgány, aby venovali činnosti Googlu na území Ruskej federácie väčšiu pozornosť. Podľa Tsargrad.tv je čas prijať zákon, ktorý zabráni zahraničným spoločnostiam v cenzúre na ruskom území.

Zuckerberg je príliš mocný a Facebook treba zničiť, tvrdí pracovník Facebooku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info