fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Dáta bez pátosu: Krivka pozitivity na Slovensku klesá. Je to na potlesk

Analytici z iniciatívy Dáta bez pátosu sa tešia, pretože počty ľudí infikovaných na Covid v nemocniciach klesajú. Zdroj: FB / Ivan Bošňák

Analytici zo zoskupenia Dáta bez pátosu pozorujú pokles pri pozitivite PCR testov. A vidia pokles už mesiac! A to je na potlesk s úsmevom.

„Parameter, ktorý sledujeme s nádejou na pokles je pozitivita PCR testov. A aj keď nevieme, aká je skladba ľudí, ktorí na ne chodia, kde sa presne robia (okresy) a koľko z nich vykazuje vysokú alebo nízku nálož, tak to sledované % ide dole,“ konštatujú analytici na svojej facebookovej stránke.
Podľa nich, ak to % ide dole aj pri nízkom počte PCR testov (a sobotné dáta nižšie sú), tak to je na potlesk.
Ak dáme tie dáta do 7-dňových priemerov tak vidíme tam pokles už mesiac, tak je to na potlesk s úsmevom.
Lebo na tieto správy sme dlho čakali.

No na úplne opačnom konci reťazca je pacient na umelej pľúcnej ventilácii. „Vieme, že dnes ráno bolo na UPV 351 pacientov. To je oproti rekordu 380 spred týždňa pokles o 29 pacientov. Vieme, že mnohí z „minulého týždňa“ umreli, ale nie všetkých nahradili noví pacienti,“ napísali.

Polícia obvinila Svidníčana, vyhrážal sa prezidentke aj ministerke Kolíkovej

„Ešte klesá aj počet celkovo hospitalizovaných a aj infikovaných za deň z PCR testov. V 7-dňovom priemere sme na 2019 a budúci týždeň pôjdeme pod 2000,“ zhodnotili.
Na záver prinášajú naozaj skvelú správu, že zo „susedných a podobných krajín, vrátane EÚ sme jediní, ktorí vykazujú v pohľade 14 dní naspäť v raste / poklese infikovaných nulu. Sme na rovnakej úrovni ako pred 14 dňami. Spomínané krajiny rastú. Viac, menej, z nízkych alebo vyšších čísiel, ale rastú“.

No a ešte vyslovili jednu prosbu – po Veľkej noci by radi videli otvorené školy a povolený šport, lebo „potrebujeme zamakať na duševnej pohode, psychickom a aj telesnom zdraví našej populácie“.

Matovičova sestra Belicová: Remišová je bez kože na ksichte!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info