fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Václav Klaus sa vydal na obed napriek zákazu a bez rúška

Václav Klaus / Facebook (European Parliament)

Akoby „mocní“ súťažili, kto poruší vládne nariadenia okatejšie! Teraz má maslo na hlave český exprezident a popierač vládnych opatrení Václav Klaus (79), informuje portál Blesk.

Keď Blesk vyfotil dnes už exministra zdravotníctva Romana Prymulu pri porušení vlastných nariadení, šéf poslancov Miroslav Kalousek (59) nešetril kritikou. Ubehlo pár týždňov a v zavretom podniku bol načapaný aj on sám. A teraz už majú do partie tretieho.

Bývalú hlavu štátu pristihol v pražskej reštaurácii včera na poludnie čitateľ Blesku.“Išiel som okolo dvanástej hodiny pre jedlo so sebou. V tom ale do podniku vošiel pán Klaus. Bez toho, aby mal rúško, išiel ďalej, po schodoch dole, ako by sa nechumelilo,“ opísal správanie exprezidenta čitateľ s tým, že vchod strážili dvaja Klausovi osobní strážcovia.

„Vakcinácia je poslednou čerešničkou na torte globálneho šialenstva,“ ozvalo sa z Klausovho inštitútu

To, že reštaurácia má byť zatvorená a jedlo sa má vydávať len cez okienko, zjavne nikto neriešil. Niekdajšia hlava štátu odišla z podniku zhruba po hodine a štvrť v sprievode ochranky.

Blesk kontaktoval aj samotnú reštauráciu. „Pán Klaus je náš verný zákazník a mal tú objednané jedlo so sebou do krabičky. Stavil sa u nás len na toaletu,“ povedal do telefónu manažér, ktorý nechcel povedať svoje meno. Na otázku, prečo si žiadne jedlo teda neodnášal, odmietol vec ďalej komentovať. Výhovorka „na toaletu“ pritom nie je veľmi originálna, použil ju pri svojom prehrešku aj Kalousek.

Klaus prispieva k šíreniu dezinformácií o covide. Dehonestujúce, reaguje exprezident

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info