HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Automobilka Hyundai rokuje o spolupráci s Apple

Ilustračný obrázok / Twitter (@appleinsider)

Juhokórejská automobilka Hyundai Motor rokuje o spolupráci s americkou firmou Apple. Rokovania sú však zatiaľ v počiatočnej fáze a nič konkrétneho nebolo dohodnuté, informuje portál Novinky.cz.

Televízna stanica Korea Economic Daily oznámila, že americký výrobca telefónov iPhone a firma Hyundai chcú do roku 2027 vyvinúť samoriadené elektrické vozidlá a rokujú aj o vývoji batérií. Zdroj svojich informácií však televízia neuviedla.

Agentúra Reuters pred niekoľkými týždňami informovala, že Apple pokročil v technológii samoriadených áut a že jeho cieľom je vyrábať osobný automobil, ktorý by už od roku 2024 mohol mať aj vlastnú prelomovú batériovú technológiu.

Apple vymazal takmer 40-tisíc hier z čínskeho App Store

Hyundai rokovania s Applom potvrdil, nespresnil však, čoho sa rokovania týkali. V neskôr zverejnenej správe pre regulačné úrady uviedol, že dostáva žiadosti o spoluprácu pri vývoji autonómnych elektrických vozidiel od rôznych firiem, ich názvy ale nezverejnil. Apple sa k správe odmietol vyjadriť. Auto značky Apple by mohlo byť veľkou výzvou pre americkú automobilku Tesla. Zatiaľ však nie je jasné, kto by také auto montoval.

Analytici sa domnievajú, že Apple bude pri prípadnej výrobe spoliehať na partnera. Podobne postupuje aj pri výrobe svojich smartfónov. Pre Apple by tak mohlo byť zaujímavé využitie platformy pre elektrické automobily firmy Hyundai a jej závodov, čím by znížil náklady na vývoj a výrobu áut.

Hyundai a Apple už spolupracujú na softvéri CarPlay, ktorý umožňuje prepojiť iPhony s automobilmi rôznych výrobcov.

Apple auto predsa len vznikne. Stačilo kývnuť na ponuku Elona Muska

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info