fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Matovičova sestra: Vynášanie informácii z Kaliňákovho účtu nevadilo. Teraz sú únikom pobúrení  

Zuzana Belicová a jej brat Igor Matovič / Fotokoláž (via TASR)

Zuzana Belicová opäť trafila na Fcebooku klinec po hlavičke. Všíma si dva metre politikov, ktorí jasali, keď asistent poslanca NR SR vyniesol z bankového účtu Roberta Kaliňáka delikátne informácie. Verejnosť si vraj „zaslúži informácie“. Dnes poľujú na toho, kto je za únikom zdravotného záznamu a to aj napriek tomu, že rodina zosnulého súhlasí so zverejnením.   

„Včera do médií unikli zdravotné záznamy z ošetrenia ťažkých zranení oka zosnulého bývalého policajného prezidenta, pána Lučanského. Minister Naď je únikom lekárskej správy pobúrený a sľubuje odmenu a beztrestnosť tomu, kto udá toho, kto tieto info do médií vyniesol. Rodina pána Lučanského zverejnenie lekárskych záznamov nenamieta, práve naopak, hovorí o ministrom Naďom sľúbenej odmene ako o zastrašovaní,“ upozorňuje Zuzana.

„Rodina bola za zverejnenie lekárskej správy,“ napísal Lučanského syn, „ale nedali nám ju!“

„My, obyčajní ľudia, sme si nevšimli, žeby pán Naď, ani ostatní politici z OĽaNO boli v minulosti pobúrení, keď asistent poslanca Rajtára za SAS, Rybanič, vyniesol informácie o pohyboch na bankovom účte Kaliňáka. Skôr opačne. Hromadne pánu Rybaničovi fandili a obhajovali jeho skutok tým, že verejnosť si zaslúži poznať pravdu,“ všimla si sestra premiéra Matoviča.

Odmeny za udavačstvo sú podľa Zuzany Belicovej odporné. „Teraz poznať pravdu už nie je dôležité? Prečo? Verejnosť od vlády “zmeny” očakáva hlavne transparentné a čo najrýchlejšie prešetrenie okolností ťažkého zranenia a smrti pána Lučanského. To by mala byť pri množstve pochybností priorita vlády v tomto prípade. A nie odmeny za udavačstvo. Ani zastrašovanie, ako sa vyjadrila rodina pána Lučanského. Lebo poznanie pravdy nebolo dôležité len za vlády Fica pri kauze Bašternák, ale poznanie pravdy je rovnako dôležité v každej dobe. Aj dnes za vlády Matoviča pri tejto smutnej kauze,“ myslí si Zuzana.

„Pravda oslobodzuje a zbavuje pochybností. Vždy to tak bolo a aj bude. Na to by ministri mali vždy myslieť. Nemám rada dvojaké metre. (Vysvetlivka pre tých s “krvavými” očami plných nenávisti)“ uzatvára svoj príspevok Zuzana Belicová.

Matovičova sestra smúti pre smrť Lučanského. Jej brat však nedokáže ani len úprimne vyjadriť sústrasť

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info